پل مک کارتنی برای باله آهنگ می سازد

حق نشر عکس e
Image caption پل مک کارتنی: همیشه علاقمند بوده ام که در مسیرهایی که تاکنون نرفته ام، حرکت کنم

پل مک کارتنی برای نخستین بار برای باله آهنگسازی می کند.

پل مک کارتنی، عضو پیشین باند بیتلز، برای باله قلمرو اقیانوس با کمپانی باله نیویورک سیتی همکاری خواهد کرد.

پل مک کارتنی گفت: "من همیشه علاقمند بوده ام که در مسیرهایی که تاکنون نرفته ام، حرکت کنم و به همین دلیل بسیار هیجان زده ام."

نخستین اجرای جهانی این اثر روز ۲۲ سپتامبر برگزار خواهد شد و زمان اجراهای بعدی در آینده اعلام خواهد شد.

پل مک کارتنی که هم اکنون ۶۸ سال دارد در گفت و گویی با نیویورک تایمز گفت که این باله داستانی عاشقانه بر اساس دو جهان شگفت انگیز است: قلمرو اقیانوس و قلمرو زمین.

به گفته او وقتی خاک و آب به هم می رسند، عشق اتفاق می افتد و بعد باید دید که آیا این زوج (زمین و اقیانوس) عشق موفقی خواهند داشت یا نه.

سال گذشته، بعد از جشن زمستانی مدرسه باله آمریکا، پیتر مارتینز، مدیر اجرایی باله نیویورک از آقای مک کارتنی درخواست همکاری کرد.

آقای مارتیز در این باره گفت: "من هم مثل باقی همنسلانم در دوران نوجوانی و جوانی از علاقمندان جدی بیتلز بودم. برای همین از دیدن آقای مک کارتنی بسیار شگفت زده شده بودم."

پیتر مارتینز گفت: "بعد از اینکه کمی بیشتر با پل مک کارتنی آشنا شدم، و متوجه عشق وافر او برای آهنگسازی کلاسیک شدم، از او پرسیدم آیا علاقمند است که برای باله نیویورک سیتی کاری بکند، و بسیار خوشحالم که او قبول کرد که برای ما آهنگسازی کند."

مدت زمان باله قلمرو اقیانوس ۵۰ دقیقه خواهد بود و ۴۰ رقصنده در آن حضور خواهند داشت.

در سال ۱۹۹۱ پل مک کارتنی همراه با کارل دیویس به مناسبت صدو پنجاهمین سالگرد تاسیس ارکستر فیلارمونیک لیورپول آهنگسازی کرد.

او همچنین در سال ۲۰۰۶ آهنگ Ecce Cor Meum (قلبم را دریاب) را منتشر کرد.