نلی فورتادو پولی را که از خانواده قذافی گرفته، به خیریه می‌دهد

Image caption نلی فورتادو گفته است که قصد دارد مبلغ دریافتی (یک میلیون دلار) را به یک بنیاد خیریه ببخشد

نلی فورتادو، خواننده موسیقی پاپ، گفته است که یک میلیون دلاری را که دریافت کرده بود تا برای خانواده قذافی آواز بخواند، به خیریه می دهد.

خواننده معروف کانادایی در صفحه "توئیتر" خود نوشته است که در سال ۲۰۰۷ یک میلیون دلار دریافت کرد تا در یکی از هتل‌های ایتالیا ۴۵ دقیقه به طور اختصاصی برای یکی از پسران قذافی آواز بخواند.

نلی فورتادو گفته است که قصد دارد مبلغ دریافتی (یک میلیون دلار) را به یک بنیاد خیریه ببخشد، اما نگفته به کدام خیریه.

رسانه‌های جمعی عربی نمونه‌های بیشتری از خرج‌‌های میلیونی خانواده قذافی منتشر کرده‌اند. در برخی از رسانه‌ها با مراجعه به افشاگری‌های سایت "ویکی‌لیکس" به نام هنرمندان مشهوری اشاره شده که از خانواده قذافی پول گرفته‌اند.

طبق این افشارگری‌ها در جشن شب سال نوی مسیحی ۲۰۰۹ جشن پرشکوهی در جزیره سنت بارتس در دریای کارائیب برگزار شد که در آن معتصم، یکی از پسران سرهنگ قذافی، شرکت داشت.

در این جشن بیانسه و آشر، خوانندگان موسیقی آر اند بی شرکت داشتند، مجله موسیقی "رولینگ استونز" این خبر را تائید کرده است. اما از میران دستمزد آنها خبری وجود ندارد.

حق نشر عکس APTN
Image caption رژیم قذافی هر سال ناکام ماندن اهداف حمله هوایی ایالات متحده را جشن می‌گیرد

گفته می‌شود در جشن دیگری که در شب سال نوی مسیحی ۲۰۰۸ برگزار شد، ماریا کری، خواننده نامی آمریکایی شرکت داشت که برای خواندن چهار ترانه یک میلیون دلار دریافت کرد.

50 سنت، خواننده موسیقی رپ هم در جریان جشنواره فیلم ونیز در سال 2005 کنسرتی اختصاصی برای معتصم قذافی برگزار کرد.

مدیران برنامه آشر، بیانسه، 50 سنت و ماریا کری هنوز واکنشی به انتشار این خبرها نشان نداده اند.

معتصم قذافی به طور رسمی مشاور امنیت ملی پدرش و فرماهدهی واحدی در ارتش را بر عهده دارد.

در سال ۲۰۰۶ در جشن بیستمین سالگرد حمله ارتش آمریکا به لیبی جشنی در این کشور برگزار شد که در آن لایونیل ریچی، خواننده آمریکایی شرکت کرد و به عنوان دستمزد یک میلیون دلار دریافت کرد.

در سال ۱۹۸۶ رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا، دستور یک حمله هوایی محدود به لیبی را صادر کرده بود، زیرا دولت قذافی مسئول انفجار در یک باشگاه شبانه در برلین غربی شناخته شده بود؛ انفجاری که به قتل چند نفر، از جمله یک سرباز آمریکایی انجامید.

رژیم قذافی هر سال ناکام ماندن اهداف حمله هوایی ایالات متحده را جشن می‌گیرد.

مطالب مرتبط