انتشار آلبومی از خواننده‌های سرشناس به منظور کمک به زلزله‌زدگان ژاپنی

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption جاستین بیبر و اعضای گروه یو 2 از جمله هنرمندانی هستند که موافقت کرده اند که یکی از ترانه های شان در این آلبوم قرار گیرد

قرار است تا پایان این هفته آلبومی حاوی چندین ترانه از خواننده های سرشناس به منظور کمک به زلزله زدگان در ژاپن به صورت دیجیتال از طریق سایت های اینترنتی عرضه شود.

جاستین بیبر و اعضای گروه یو 2 از جمله هنرمندانی هستند که موافقت کرده اند که یکی از ترانه های شان در این آلبوم قرار گیرد.

کمپانی "یونیورسال موزیک" گفته است که پخش جهانی این آلبوم دیجیتال تا آخر هفته آغاز می شود.

در این آلبوم که درآمد حاصل از فروش آن در اختیار صلیب سرخ ژاپن قرار خواهد گرفت، ترانه هایی از بون جووی و ریانا نیز وجود خواهد داشت.

یک سخنگوی "یونیورسال موزیک" گفته است این آلبوم به دلیل اینکه سریع تر به دست علاقه مندان برسد، فقط به صورت دیجتیالی عرضه خواهد شد.

جاستین بیبر، خواننده 17 ساله کانادایی در توئیترخود نوشته است: "ژاپن به کمک ما احتیاج دارد ... ما باید برخیزیم."

نیکی میناج، خواننده و رپر اهل ترینیداد که سال گذشته آلبومش با عنوان "جمعه صورتی" در صدر فهرست پرفروش ترین های آمریکا قرار گرفت نیز در میان خوانندگان این آلبوم خواهد بود.

احتمالا لیدی گاگا و چند خواننده سرشناس دیگر هم در تهیه این آلبوم همکاری خواهند داشت.

لیدی گاگا همچنین برای کمک به زلزله زدگان ژاپن، دستبندهای لاستیکی با نوشته "برای ژاپن دعا می کنیم" را برای فروش عرضه کرده است.

او گفته است که هوادارانش ده ها هزار عدد از این دستبندها را خریده اند که از فروش آنها در دو روز 250 هزار دلار به دست آمده است.

روز سه شنبه، 22 مارس، پلیس ژاپن اعلام کرد که تعداد کشته شدگان سونامی و زلزله ژاپن که حدود دو هفته پیش این کشور را لرزاند، از مرز 9 هزار نفر گذشته و هنوز سرنوشت نزدیک به 13 هزار نفر نامشخص است.