انیمیشن 'ریو' پرفروش ترین فیلم آمریکا شد

حق نشر عکس g
Image caption ریو: ۴۰ میلیون دلار فروش در سه روز اول اکران

انیمیشن کمدی ریو (Rio) در صدر فهرست پرفروش ترین فیلم ها در آمریکا قرار گرفت.

این انیمیشن که درباره یک طوطی دم بلند آمریکایی است و جس آیزنبرگ و ان هاتاوی به جای شخصیت های اصلی آن حرف زده اند، در سه روز نخست اکران ۴۰ میلیون دلار فروخته است.

بر اساس گزارش ها، انیمیشن ریو در سال جاری میلادی موفق ترین روزهای اولیه اکران سینمایی را تجربه کرده است؛ این انیمیشن ۲ میلیون دلار بیشتر از انیمیشن کمدی رانگو فروخته است.

جیغ ۴، تازه ترین دنباله فیلم های جیغ از ژانر وحشت، که ۱۱ سال پس از سومین قسمت ساخته شده، با ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش در جایگاه دومین فیلم پرفروش آمریکا قرار گرفت.

نیو کمپبل، کورتنی کاکس و دیوید آرکوئت بازیگران فیلم اصلی، بار دیگر در جیغ ۴ در کنار هم بازی کرده اند.

با این حال، میزان استقبال از این فیلم کمتر از حد توقع تهیه کنندگان بوده است، چرا که دو فیلم قبلی ( جیغ ۲ و جیغ ۳) در نخستین روزهای اکران خود، بیش از ۳۰ میلیون دلار فروخته بودند.

یک سخنگوی شرکت ونشتاین گفت که فاصله زیاد بین جیغ های قبلی با جیغ ۴، ممکن است بر میزان این استقبال بی تاثیر نبوده باشد؛ چرا که سن علاقمندان نوجوان فیلم های ترسناک ممکن است به فیلم های قبلی این چند گانه قد ندهد.

پرفروش ترین فیلم هفته گذشته، انیمیشن کمدی هاپ (Hop) با صدای راسل برند، پس از دو هفته ماندن در صدر پرفروش ها، به رتبه سوم سقوط کرد.

درام توطئه گر به کارگردانی رابرت ردفورد که به موضوع ترور لینکلن می پردازد، تنها فیلمی است که در فهرست این هفته وارد شده است و در رتبه نهم جدول وارد شده است.

این فیلم پس از اکران محدود در فقط ۷۰۷ سینما ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش کرد. این در حالی است که بقیه فیلم های جدول ده گانه فیلم های پرفروش به طور میانگین در ۲۹۰۰ سینما اکران می شوند.

توطئه گر فیلمی دادگاهی است درباره زنی که متهم است به وایکس بوت، مردی که آبراهام لینکلن را ترور کرد، کمک کرده است.

رابین رایت و جیمز مک آوی در این فیلم بازی می کنند.