نامزدهای جایزه هنری ترنر سال ۲۰۱۱ معرفی شدند

حق نشر عکس PA
Image caption هیلاری لوید، با ترکیب عکسهایی از فضای شهری و اعضای بدن انسان، تصاویری خلق کرده که از طریق پروژکتور بر روی دیوارهای گالری پخش می شود

کارلا بلک، مارتین بویس، هیلاری لوید و جورج شاو هنرمندانی هستند که برای دریافت جایزه هنری ترنر سال ۲۰۱۱ نامزد شده اند.

کارلا بلک، هنرمندی که چیدمان هایی با استفاده از لوازم آرایش و خاک ساخته است، یکی از چهار نفری است که برای جایزه هنری ترنر امسال نامزد شده است.

او که مقیم گلاسگو است برای ساخت چیدمان هایش از لوازمی چون ماتیک، وازلین، لاک ناخن و سایه چشم استفاده کرده است.

آثار بلک متاثر از هنر مفهومی و مینیمالیستی در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی است.

بویس با الهام گرفتن از درخت های بتونی، چیدمان هایی ساخته که بیشتر آنها حس محیط خارجی را به درون سالن گالری منتقل می کند.

آثار جورج شاو که عمدتا به صورت نقاشی است و با اسپری رنگ ترسیم شده، بارتاب دهنده فضاهای نوستالژیکی است که شاو از نوجوانی به یاد داشته است.

هیلاری لوید، نامزد دیگر این جایزه با ترکیب عکسهایی از فضای شهری و اعضای بدن انسان، تصاویری خلق کرده که از طریق پروژکتور بر روی دیوارهای گالری پخش می شود.

آثار این هنرمندان از اکتبر سال جاری در شهر گیتسهد در شمال انگلستان یه نمایش گذاشته می شود و برنده این جایزه روز ۵ دسامبر معرفی خواهد شد.

سال گذشته سوزان فیلیپز، هنرمند اسکاتلندی برای چیدمان صدا (sound installation) که با آواز خود او ساخته شد برنده این جایزه شد.

جایزه ۲۵ هزار پوندی ترنر که در سال ۱۹۸۴ پایه گذاری شده، در میان هنرمندان و منتقدان هنری بسیار بحث برانگیز است.

این جایزه در سالهای گذشته عموما به آثار جنجالی هنرمندانی چون دمین هرست، کریس اوفیلی، آنیش کاپور و گریسون پری اعطاء شده است.

شرکت تمام هنرمندان در رقابت برای دریافت جایزه ترنر به شرطی که زیر پنجاه سال داشته باشند آزاد است.

شرکت کنندگان باید یا بریتانیایی باشند یا حتما فعالیت هنری شان در بریتانیا متمرکز باشد.

مطالب مرتبط