لیدی گاگا سردبیر مهمان روزنامه مترو شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption آلبوم تازه لیدی گاگا هفته آینده وارد بازار خواهد شد

لیدی گاگا، خواننده ۲۵ ساله آمریکایی روز دوشنبه ۱۶ مه، سردبیر مهمان روزنامه بین المللی مترو در دفتر لندن بود.

لیدی گاگا که در سال ۲۰۰۸ با نخستین آلبومش "شهرت" به شهرتی فراوان رسید، به مدت یک ساعت و نیم، به سردبیری روزنامه بین المللی مترو پرداخت.

او که به پوشیدن لباس های نامعمول شهرت دارد، با سر و وضعی نسبتا ساده - موی صورتی، تاپ مشکی، کفش پاشنه بلند مشکی و جوراب توری - وارد دفتر روزنامه شد و به شوخی، از اعضای تحریریه معذرت خواهی کرد. او گفت: "ببخشید که لباس رسمی من، کمی با لباس شما فرق دارد."

لیدی گاگا با اعتماد به نفس، اداره جلسه سردبیری را برعهده گرفت و درباره مباحثی از جمله زلزله ژاپن، موضوع دوجنسگراها و پدیده ای نوظهور موسوم به گاگاییسم اظهار نظر کرد.

او که جثه نسبتا کوچکی دارد و در عین حال، با آهنگ ها و صدای خود، احساسات شدیدی را در هوادارانش بر می انگیزد، با حضورش در روزنامه، از خودش تصویری واقعی تر از معمول ارائه داد و این برای هوادارانش که همواره او را شخصیتی اسرارآمیز و غیرمعمول دیده اند، جالب بود.

یک محافظ، چند آرایشگر و تعدادی از نمایندگان کمپانی های آهنگسازی، لیدی گاگا را در دفتر روزنامه همراهی می کردند.

لیدی گاگا گفت: "وقتی بحث تغییر پیش می آید، من چیزی بیشتر از یک هیپی ساده هستم. خیلی صلح طلبم، خشونتی در کار نیست. بیشتر سروصداست، ولی سروصدای صلح طلبانه."

او بیش از ۲۰ دقیقه مشغول تایپ سرمقاله برای روزنامه بود و در طول این مدت، گاهی املای واژه ها و صرف افعال را چک می کرد. لیدی گاگا سپس سرمقاله خود را برای اعضای تحریریه خواند.

او در بخشی از سرمقاله نوشته بود: "هیولاهای عزیز. بگذارید هویت شما دین شما باشد."

لیدی گاگا که نام اصلی اش استفانی جرمانوتاست، علاقمندان فراوانش را "هیولاهای کوچک" می نامد و آنها هم به او "هیولای مادر" می گویند.

به گفته لیدی گاگا "هیولاهای کوچک فقط یک عده هوادار نیستند. آنها یک فرهنگ هستند که کاملا بیرون دنیای موسیقی پاپ هم وجود دارند. آنها دین خودشان را دارند. نژادی هستند درون نژاد بشر."

او درباره سردبیری یک روزه روزنامه مترو گفت: "من واقعا قدردان این فرصت طلایی هستم. با استفاده از این فرصت می توانم نشان بدهم که هیولاهای کوچک فقط یک عده هوادار نیستند، بلکه بیرون دنیای موسیقی هم وجود دارند."

لیدی گاگا در طول جلسه کوتاه عکاسی در روزنامه، بر خلاف نظر عکاس، به جای اینکه بنشیند، ایستاد. او از روی صفحه دوربین، عکس های دیجیتال را نگاه کرد و چون از آنها راضی نبود، دوباره عکس گرفت.

لیدی گاگا که برنده چندین جایزه گرمی است، از اینترنت استفاده موثری می کند. تعداد علاقمندان او در سایت توییتر اخیرا از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته است. این در حالی است که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، هشت میلیون طرفدار دارد.

در دفتر روزنامه مترو از او پرسیدند که آیا این همه طرفدار در توییتر، او را از اوباما قدرتمندتر کرده؟ و او جواب داد "من در فضای رسانه ای، کارم را بلدم."

جرون انگلن هلندی، که در مسابقه ای موفق شده بود به عنوان همراه و دستیار لیدی گاگا در روزنامه، انتخاب شود، نامه ای تمجیدآمیز خطاب به لیدی گاگا خواند که او را به گریه انداخت.

لیدی گاگا هفته آینده دومین آلبومش "Born this way" را روانه بازار خواهد کرد. پس از انتشار این آلبوم، مشخص خواهد شد که آیا او هنوز مثل سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ طرفدار دارد یا نه.

او به اعضای تیم تحریریه گفت "خوشحالم که هر روز مجبورم آهنگ بسازم. اگر پتانسیل کارهای انقلابی داشته باشید، از نظر اخلاقی، خود را موظف می بینید که دنیا را جای بهتری کنید."

لیدی گاگا وقتی شنید که ۲۵ میلیون نفر نسخه بین المللی مترو را خواهند خواند، گفت: "آیا می شود کاری کنیم که فقط یک بیست و پنجم آنها آلبوم جدیدم را بخرند؟"

شرکت سوئدی مترو اینترنشنال صاحب امتیاز روزنامه بین المللی مترو است که روزانه در ۵۵ نسخه مختلف و به ۱۵ زبان در بیش از ۱۹ کشور دنیا از جمله بریتانیا منتشر می شود.

مطالب مرتبط