لیدی گاگا به سلطه ادل پایان داد

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption لیدی گاگا سال گذشته با برگزاری ۱۳۸ کنسرت پرکارترین خواننده جهان بود

تازه ترین آلبوم لیدی گاگا به صدرنشینی ادل در جدول پروفروشترین آلبوم های موسیقی در بریتانیا پایان داد.

"Born this way" که هفته گذشته به بازار آمده همچنین توانست عنوان پرفروشترین آلبوم در نخستین هفته انتشار را در سال ۲۰۱۱ از آن خود کند.

از این آلبوم در نخستین هفته بیش از ۲۱۵ هزار نسخه فروخته شده که از فروش کل آلبوم ها در فهرست ده آلبوم برتر هفته گذشته بیشتر بوده است.

۲۱، تازه ترین آلبوم ادل، خواننده بریتانیایی که در ۲۱ هفته گذشته ۱۶ بار صدرنشین بود، بالاخره جای خود را به آلبوم لیدی گاگا داد و به رده دوم سقوط کرد.

در جدول پرفروش های هفته گذشته، ۱۹ نخستین آلبوم ادل در رده سوم جای دارد و "شهرت" نخستین آلبوم لیدی گاگا که در سال ۲۰۰۸ منتشر شده پس از سه سال همچنان در این فهرست است و در رده هفتم ایستاده است.

لیدی گاگا در خصوص رکوردشکنی آلبومش در بریتانیا گفت: "افتخار می کنم که آلبوم من عنوان پر فروشترین آلبوم در نخستین هفته انتشار در بریتانیا را امسال به خود اختصاص داده است."

"اولین تک آهنگ این آلبوم را در منچستر ساختم برای اینکه از اطمینان و شهامت هوادارانم الهام گرفتم."

در فهرست پرفروشترین تک آهنگ های هفته گذشته بریتانیا، پیت‌بول، رپر آمریکایی با "به من همه چیز بده"، نخستین ترانه خود برای دومین هفته متوالی در صدر قرار گرفته است.

حق نشر عکس c
Image caption دو آلبوم از ادل هفته هاست که در میان پنج آلبوم پرفروش بریتانیا قرار دارد

لیدی گاگا سال گذشته با برگزاری ۱۳۸ کنسرت پرکارترین خواننده جهان بود.

او با نام اصلی استفانی جرمانوتا در ۲۸ مارس ۱۹۸۶ در نیویورک به دنیا آمد.

او در سال ۲۰۰۳ کار خود را با اجرای موسیقی راک در بخش های جنوبی نیویورک آغاز کرد و در اوت ۲۰۰۸ نخستین آلبومش، شهرت (Fame) را به بازار داد.

او که به پوشیدن لباس های پر زرق و برق و آرایش عجیب و غریب مشهور است، در سال ۲۰۱۰ از سوی مجله تایم به عنوان یکی از صد شخصیت تاثیرگذار جهان معرفی شد.

لیدی گاگا که برنده چندین جایزه گرمی شده است، از اینترنت استفاده موثری می کند. تعداد علاقمندان او در سایت توییتر اخیرا از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته است. این در حالی است که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، هشت میلیون طرفدار دارد.

مطالب مرتبط