یک تابلو از لوری بیش از نیم میلیون پوند به فروش رفت

حق نشر عکس PA
Image caption گاری دستفروش

آکادمی سلطنتی اسکاتلند برای تامین بودجه خرید آثار هنری جدید، موفق شد تابلویی از ال اس لوری، نقاش بریتانیایی، را به مبلغ ۵۵۵ هزار پوند به فروش برساند.

به این ترتیب، تابلو "گاری دستفروش" که یکی از تابلوهای مرسوم خیابانی لوری است، بودجه خرید آثار شاخص هنرمندان معاصر اسکاتلندی را تامین خواهد کرد.

آرتور واتسون، دبیر آکادمی سلطنتی اسکاتلند گفت: "ممکن است کمی طول بکشد ولی ما حالا دیگر می توانیم خرید آثار هنری را شروع کنیم"

"تصمیم ما مبنی بر فروش این تابلو در اسکاتلند کاملا پذیرفته شده بود."

این آکادمی - که متشکل از هنرمندان و معماران مستقل است - اعلام کرده است که تعدادی از هنرمندان اسکاتلندی که جای آثارشان در مجموعه آثار فعلی این آکادمی خالی است، شناسایی شده اند.

در سال ۱۹۲۹ یکی از آثار لوری که منظره شهری را در جنوب انگلستان به تصویر کشیده بود، در حراجی لیون و ترنبال در ادینبورگ فروخته شد.

لوری که متولد شهر لنکشایر بود، در ۸۸ سالگی در سال ۱۹۷۶ درگذشت. شهرت او توانایی اش در به تصویرکشیدن زندگی طبقه کارگر بود.

ماه گذشته، "مسابقه فوتبال" اثر لوری در سال ۱۹۴۹، در حراجی کریستی در لندن به مبلغ ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار پوند به فروش رفت که رکورد تازه ای برای این هنرمند به شمار می رفت.