جایزه داستانی 'قلم مالامود' به ادیت پرلمن رسید

حق نشر عکس edith
Image caption ادیت پرلمان تاکنون چند مجموعه داستان منتشر کرده است

ادیت پرلمن، داستان نویس اهل نیوانگلند، برنده جایزه قلم مالامود شد.

بنیاد جایزه قلم فاکنر روز چهارشنبه ۸ ژوئن ادیت پرلمن را به دلیل "کمال در نوشتن داستان کوتاه" برنده این جایزه اعلام کرد.

چگونه سقوط کنیم؟ و تصویر دوچشمی از کتاب های این نویسنده است که در حال حاضر در بروکلاین، در ایالت ماساچوستس زندگی می کند.

کتاب ها و داستان های ادیت پرلمن را انتشارات لوک اوت بوکز، سارابند پرس و چند ناشر کوچک دیگر منتشر کرده اند.

ادیت پرلمن که تاکنون بیش از ۲۵۰ داستان کوتاه و مقاله و سفرنامه نوشته، به عنوان برنده امسال جایزه قلم مالامود، ۵ هزار دلار دریافت می کند.

بسیاری از داستان های او در مجموعه های گزیده داستانی از جمله بهترین داستان های کوتاه آمریکایی و داستان های منتخب جایزه اوهنری و داستان های گزیده جایزه پوشکارت به چاپ رسیده اند.

قطعات غیر داستانی او در مجلاتی نظیر آتلانتیک مانتلی و پلوشرز چاپ شده اند. خانم پرلمن و همچنین سفرنامه بوداپست، بیت المقدس، پاریس، توکیو و چند شهر دیگر را در روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده است.

ریچارد فورد، سال بلو، جان آپدایک و یودورا ولتی از برندگان سابق جایزه قلم مالامود بوده اند.

در میان برندگان این جایزه در سال های قبل نام های شرمن الکسی، ان بیتی، آلیس مونرو، لوری مور و جویس کارول اوتس نیز به چشم می خورد.

جایزه قلم مالامود که به همت بنیاد قلم فاکنر و خانواده برنارد مالامود برای ارج نهادن به داستان کوتاه تاسیس شده، هر سال به یک نویسنده داستان های کوتاه اهدا می شود.

برنارد مالامود، نویسنده آمریکایی، در طول ۳۷ سال زندگی هنری خود، دو بار برنده جایزه ملی آمریکا شد و جوایز متعدد دیگری از جمله پولیتزر و مدال طلایی برای یک عمر دستاورد هنری را از سوی آکادمی ملی هنر و ادبیات دریافت کرد.

آثار برنارد مالامود شامل کتاب داستان های کوتاه برنارد مالامود و چند رمان از جمله طبیعی و کارساز است.

مطالب مرتبط