برندگان جوایز تئاتری تونی اعلام شدند

Image caption نمایی از تئاتر اسب جنگی که در حال حاضر در لندن روی صحنه است

تئاتر طنز و موزیکال "کتاب مورمون"، با ۹ جایزه برنده اصلی مراسم جوایز تونی بود که شامگاه یکشنبه ۱۲ ژوئن در نیویورک برگزار شد.

تئاتر اسب جنگی محصول بریتانیا برنده پنج جایزه تونی از جمله جایزه بهترین نمایشنامه شد و بریاتون مارک رایلنس جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی در تئاتر اورشلیم برد.

اسب جنگی که نخست در نشنال تیه‌‌تر لندن روی صحنه رفت، همچنین جایزه بهترین کارگردانی را برای تام موریس و ماریان الیوت به ارمغان آورد.

این تئاتر که بر اساس رمان مایکل مورپورگو نوشته سال ۱۹۸۲ است، داستان اثرگذار اسبی را روایت می کند که در کشتار جنگ جهانی دوم، گرفتار شده است.

آقای موریس هنگام دریافت جایزه مشترک کارگردانی اسب جنگی، به حاضران در سالن بیکن تیه‌تر گفت: " وقتی تماشاچی ها گریه می کنند، ما کاملا خوشمان می آید."

تئاتر اسب جنگی که استیون اسپیلبرگ بر اساس آن، امسال فیلمی به همین نام را ساخته، همچنین برنده جایزه صداگذاری، نور و دکور شد.

رایلنس ۵۱ ساله برای بازی در نقش جانی روستر بایرون در تئاتر اورشلیم به کارگردانی جز باترورث، برای دومین بار، برنده جایزه بهترین بازیگر از مراسم جوایز تونی شد.

کتاب مورمون

حق نشر عکس Reuters
Image caption مارک رایلنس جایزه خود را از دست کاترین زتا جونز گرفت

با این حال، برنده بزرگ مراسم، کتاب مورمون بود؛ کاری از سازندگان سریال تلویزیونی ساوت پارک که ماجراهای دو مبلغ مذهبی مورمون را که به اوگاندا فرستاده می شوند، روایت می کند.

تری پارکر و مت استون از همه طرفداران ساوت پارک تشکر کردند و گفتند اگر طرفداران ساوت پارک نبودند، اکنون آن دو در اینجا نبودند.

پارکر به شوخی از "نویسنده همکار" خود، جوزف اسمیت، بنیانگذار آیین مورمون تشکر کرد.

او گفت: "تو موفق شدی، جوزف، تو جایزه تونی را بردی."

فرانسس مک دورماند، برنده جایزه اسکار، برای بازی در تئاتر آدم های خوب، در نقش مادر تنهایی که با دوست پسر سابق خود در دوره دبیرستان، دوباره رابطه برقرار می کند، جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برد. کارگردانی این تئاتر بر عهده دیوید لیندسی ابیر بوده است.

قلب معمولی به کارگردانی لری کرامر که بر اساس تجربه شخصی خودش از شیوع ایدز در سال های اوایل دهه ۱۹۸۰ نوشته شده، برنده بهترین بازسازی تئاتری و نیز برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل برای جان بنجامین هیکی شد.

الن بارکین، همبازی او و ستاره فیلم هایی از جمله سوییچ و بیگ ایزی جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برد.

قلب معمولی نخستین بار در سال ۱۹۸۵ در سالن پابلیک تیه تر به روی صحنه رفته بود.

بازسازی موزیکال هر چیزی می رود نیز سه جایزه از جمله جایزه بهترین بازیگر زن در تئاتر موزیکال را برای ساتن فاستر برد.

نوربرتز لیو باتز برای نقشش در قالب مامور اف بی آی در اگه می تونی منو بگیر برنده بهترین بازیگر مرد در تئاتر موزیکال شد- اگه می تونی منو بگیر بازسازی تئاتری فیلم استیون اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۲ بود.

جان لروکت، همبازی دنیل ردکلیف (بازیگر نقش هری پاتر) در تئاتر چگونه بدون زحمت، در کاسبی موفق باشیم که در برادوی اجرا می شد، برنده بهترین بازیگر موزیکال نقش مکمل شد.

او گفت: "اگر به خاطر حضور بازیگر هری پاتر نبود، من الان در خانه بودم و داشتم با زیرپوش، این برنامه را از تلویزیون می دیدم."

تئاتر پسرهای اسکاتزبورو با وجود ۱۲ نامزدی، برنده هیچ جایزه ای نشد.

این تئاتر بر اساس پرونده ای در دهه ۱۹۳۰ ساخته شده است که در آن، ۹ مرد سیاهپوست به ناحق متهم شدند در قطاری که عازم آلاباما بوده، به دو زن سفیدپوست حمله کرده اند.

مطالب مرتبط