وودی آلن در فیلم جدید خود بازی می‌کند

حق نشر عکس Reuters
Image caption وودی آلن در کنار بازیگران فیلم 'نیمه شب در پاریس' در جشنواره کن ۲۰۱۱

وودی آلن، کارگردان آمریکایی، پس از ساخت پنج فیلم که در آنها صرفا پشت دوربین و در مقام نویسنده و کارگردان حضور داشت، در فیلم بعدی خود بازی هم خواهد کرد.

این فیلم که باپ دکامرون نام دارد و در شهر رم فیلمبرداری می شود، بر اساس قصه های دکامرون، مجموعه داستان های جوانی بوکاچیو، نویسنده ایتالیایی قرن چهاردهم، ساخته می شود و حاوی چهار اپیزود خواهد بود.

یکی از این اپیزودها که وودی آلن در آن بازی می کند، داستان زوجی آمریکایی است که به ایتالیا سفر می کنند تا خانواده نامزد دختر خود را ملاقات کنند.

همبازی وودی آلن در این اپیزود، جودی دیویس، همبازی اش در فیلم های شوهران و زنان و هریخرابکار (Deconstructing Harry) است و جس آیزنبرگ نیز در نقش نامزد دخترشان بازی می کند.

تاکنون بازی روبرتو بنینی، پنه لوپه کروز، الک بالدوین، گرتا جرویگ، الن پیج و آلیسون پیل هم در این فیلم قطعی شده است.

برآورد می شود فیلمبرداری از نیمه های ژوئیه آغاز شود و فیلم در سال ۲۰۱۲ آماده اکران باشد؛ به این ترتیب، روال دائمی وودی آلن برای ساختن سالیانه یک فیلم، همچنان بدون تغییر خواهد ماند.

پس از ساخت فیلم هایی در لندن (با یک غریبه سیاهپوش قدبلند آشنا خواهی شد)، بارسلون (ویکی کریستیا بارسلونا) و پاریس (نیمه شب در پاریس)، وودی آلن این بار به رم رفته و این نخستین فیلمی است که او در این شهر اروپایی کارگردانی می کند.

لتی آرونسون و استیون تننبام، شریکان قدیمی این کارگردان، تهیه کنندگی این فیلم را برای شرکت گراویر پروداکشن برعهده دارند. شرکت ایتالیایی مدوسا فیلم شریک مالی این مجموعه است.

نیمه شب در پاریس

در حال حاضر از وودی آلن فیلم نیمه شب در پاریس بر پرده سینماهای جهان است که تاکنون به فروش ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار دست یافته است.

بر اساس اطلاعات سایت باکس آفیس موجو، بیش از دو دهه پیش، فیلم دیگری از وودی آلن به چنین فروشی دست یافته بود. در سال ۱۹۸۶ فیلم هانا و خواهرانش چهل میلیون دلار فروش کرده بود.

در بین فیلم های وودی آلن، فیلم نیمه شب در پاریس تاکنون گسترده ترین توزیع جهانی را داشته است.

مطالب مرتبط