نمایش مد جان مالکوویچ با آواز سوسن دیهیم

Image caption جان مالکوویچ این نمایش مد را "تکنو بوهمین" نام گذاشته است

روز پنج شنبه، ۷ جولای، متفاوت ترین روز جشنواره سینمایی کارلووی واری بود.

این جشنواره در یک اقدام بی سابقه، مجموعه ای از لباس های مردانه ای را که جان مالکوویچ بازیگر سرشناس هالیوود، طراحی کرده است به نمایش گذاشت.

در این برنامه که با حمایت مالی شرکت شامپاین سازی موئت در گالری شهر کارلووی واری برگزار شد، تعدادی از بازیگران مرد سینمای امروز چک، لباس هایی را که جان مالکوویچ آنها را طراحی کرده بود دربرکرده و روی صحنه رفتند.

ابتدا جان مالکوویچ در برابر دوربین های عکاسان و خبرنگاران رسانه ها حاضر شد و بدون مقدمه و معرفی برنامه، از مدل های خود خواست که به روی صحنه بیایند و کارهای او را به نمایش بگذارند.

Image caption برخی بازیگران مرد سینمای چک با لباس هایی که جان مالکوویچ آنها را طراحی کرده است

بی زرق و برق بودن، مهم ترین ویژگی این نمایش مد غیرمتعارف بود. لباس ها نیز بسیار ساده، غیررسمی و از پارچه های کتان بود.

در طول نمایش، جان مالکوویچ، خود روی مبل سرخ رنگی که در گوشه صحنه قرار داشت نشسته بود، از نزدیک به حرکات مدل ها روی صحنه چشم دوخته بود و گاه نیز با حرکت دست آنها را هدایت می کرد.

'تکنو بوهمین'

جان مالکوویچ این نمایش مد را "تکنو بوهمین" (Technobohemian) نام گذاشته و در توضیح این عبارت گفته است که آن را در یک رمان ایتالیایی که هنوز منتشر نشده، خوانده و انتخاب کرده است. اما او نام رمان و نویسنده آن را نگفته است.

بیشتر موسیقی هایی که در طول این نمایش پخش می شد فرانسوی بود اما در یکی از قسمت ها، مالکوویچ از ترانه "بیا تا گل برافشانیم" با صدای سوسن دیهیم و ریچارد هارویتز استفاده کرد.

مالکوویچ در پیامی که برای جشنواره کارلووی واری فرستاده، نوشته است: " من گاهی از سینما الهام می گیرم و گاهی به مردم توی خیابان نگاه می کنم. ارتباط محکمی میان حرفه یک طراح و حرفه یک بازیگر وجود دارد که مجبور است نقش های متعددی را قبول و هربار بخشی از خود را منتقل کند."

Image caption جان مالکوویچ برنده جایزه ویژه جشنواره کارلووی واری در سال ۲۰۰۹ شد

او نوشته است: "من این انتقال را حتی در لباس هایی که طراحی می کنم، دوست دارم..."

جان مالکوویچ به خاطر موفقیت هایش در سینما، جایزه ویژه جشنواره کارلووی واری را در سال ۲۰۰۹ دریافت کرد.

او در بیش از هفتاد فیلم سینمایی بازی کرده که "مکان هایی در قلب"، "موش ها و آدم ها"، "آسمان سرپناه"، "مرگ دستفروش"، "سایه خون آشام"، "رقصنده طبقه بالا" و "جان مالکوویچ بودن" از مهم ترین آنهاست.

جان مالکوویچ بارها نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. او در سال ۲۰۰۲ فیلم "رقصنده طبقه بالا" را کارگردانی کرد که خاویر باردم در آن بازی می کرد.

مطالب مرتبط