جشنواره جهانی انیمیشن لندن آغاز شد

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

هشتمین دوره جشنواره بین المللی انیمیشن لندن از روز جمعه (۲۶ اوت) در مرکز باربیکن لندن آغاز شد.

در این جشنواره ۲۸۰ انیمیشن جدید از ۳۰ کشور مختلف به نمایش درمی آید.

جشنواره امسال با نمایش دومین قسمت از سه گانه "کریستیز" با عنوان "مرده ولی دفن نشده"، تازه ترین اثر فیل مالوی، انیماتور بریتانیایی، آغاز می شود.

مرور آثار برگزیده چند انیماتور روسی و اروپای شرقی از دهه ۱۹۴۰تاکنون، از جمله نخستین اکران جهانی "جورج جوجه تیغی" ساخت لهستان از دیگر برنامه های این جشنواره است.

همچنین در این جشنواره، به مرور شخصیت های صاحب نام در انیمیشن نیویورک و تکنیک کات اوت در انیمیشن پرداخته خواهد شد و مهمانان ویژه ای از جمله تئودور اوشف از هیئت ملی فیلم کانادا و ویچک ووژسیک در کارگاه آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ شرکت خواهند کرد.

علاوه بر آن برنامه های ویژه ای برای مخاطبان کودک و نوجوان هم در این جشنواره تدارک دیده شده است. نمایش انیمیشن هایی چون "موبایل"، "بدون سوت"، و "سگی که داخلش یک گربه بود" از جمله این برنامه هاست.

Image caption جشنواره انیمیشن لندن تا روز چهارم سپتامبر ادامه دارد

بر اساس آنچه در سایت رسمی جشنواره جهانی انیمیشن لندن آمده است، این جشنواره با هدف اصلاح این ذهنیت که "انیمیشن به کارتون های کودکانه محدود می شود"، در سال ۲۰۰۳ آغاز به کار کرد.

جشنواره جهانی انیمیشن لندن هر سال به مدت ده روز، در ماه های اوت و سپتامبر برگزار می شود.

نگاه ویژه به انیمیشن و انیماتورهای صاحب نام در کشورهای مختلف، پرسش و پاسخ با فیلمسازان، کارگاه های آموزشی، مرور تاریخ و نظرسنجی از مخاطبان از جمله برنامه های سالیانه این جشنواره است.

جشنواره جهانی فیلم لندن تا روز چهارم سپتامبر ادامه خواهد داشت.

آثار برتر جشنواره که توسط هیئت داوران و مخاطبان انتخاب می شود، روز چهارم سپتامبر در سالن های باربیکن، مرکز هنری هورس هاسپیتال و سینما ریو به نمایش در خواهد آمد.