کیرا نایتلی و جود لا در اقتباس تازه‌ای از آنا کارنینا

حق نشر عکس Getty
Image caption جود لا و کیرا نایتلی

کیرا نایتلی و جود لا، بازیگران بریتانیایی، در اقتباس تازه ای از رمان آنا کارنینا، اثر لئو تولستوی بازی خواهند کرد.

فیلمنامه این فیلم را تام استاپارد، نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس برنده جایزه اسکار، خواهد نوشت و جو رایت، کارگردان فیلم "تاوان"، این رمانس تاریخی را کارگردانی خواهد کرد.

کیرا نایتلی در این فیلم نقش آنا را بازی خواهد کرد، زن متاهلی که با سربازی جوان تر از خود رابطه دارد. جود لا نقش الکسی کارین، همسر او را ایفا خواهد کرد.

بر اساس خبری که منتشر شده، این فیلم سال آینده اکران خواهد شد.

"آنا کارنینا" سومین همکاری کیرا نایتلی با جو رایت خواهد بود. او در سال ۲۰۰۵ در فیلم "غرور و تعصب"، و دو سال بعدتر در فیلم "تاوان" که برنده جایزه اسکار شد، بازی کرد.

در اقتباس تازه "آنا کارنینا" که سال آینده اکران خواهد شد، آرون جانسون نقش کنت ورونسکی، معشوق آنا را ایفا خواهد کرد.

جیمز شاموس، از شرکت فلمسازی فوکوس فیچرز گفت: "جو رایت فیلمساز ماهری است و با فیلمنامه درخشان تام استاپارد، این اقتباس از آنا کارنینا سرشار از شکوه و احساسات خواهد بود."

شرکت فوکوس فیچرز تهیه کنندگی فیلم هایی نظیر "کوهستان بروکبک" و "میلک" را که برنده جایزه اسکار شدند، بر عهده داشته است. اقتباس تازه ای از "جین ایر"،

از تازه ترین تولیدات این شرکت است.

از رمان "آنا کارنینا" پیش از این چندین اقتباس سینمایی، از جمله فیلم محصول سال ۱۹۴۸ با بازی ویوین لی و فیلم سال ۱۹۳۵ با بازی گرتا گاربو، تولید شده است.

در سال ۱۹۹۷ نیز اقتباس دیگری از این رمان با بازی سوفی مارسو، بازیگر فرانسوی، و شان بین، بازیگر بریتانیایی در نقش معشوق آنا ساخته شد.

همچنین در سال ۲۰۰۰ یک اقتباس تلویزیونی با بازی هلن مک کروری و کوین مک کید از شبکه ۴ تلویزیون بریتانیا پخش شد.

مطالب مرتبط