سریال "خانواده مدرن" جوایز تلویزیونی امی را درو کرد

حق نشر عکس AP

سریال کمدی خانوادگی "خانواده مدرن" محصول شبکه تلویزیونی ای بی سی (ABC) به کارگردانی مایکل آلن اسپیلر، جوایز تلویزیونی امی (معروف به اسکار تلویزیونی) را درو کرد.

در مراسم شصت و سومین دوره جوایز امی که عصر یکشنبه ۱۸ سپتامبر در سالن نوکیا تیتر لس‌آنجلس برگزار شد، سریال "خانواده مدرن" توانست پنج جایزه امی از جمله جایزه بهترین سریال کمدی، بهترین کارگردانی سریال کمدی (مایکل آلن اسپیلر)، بهترین فیلمنامه سریال کمدی (استیو لویتن و جفری ریچمن)، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل سریال کمدی (تای برل) و بهترین بازیگر زن نقش مکمل سریال کمدی( جولی بوون) را از آن خود کند.

این سریال، داستان زندگی خانواده مردی به نام جی پریشت، دخترش کلر و پسرش مایکل را که در اطراف شهر لوس آنجلس زندگی می کنند، دنبال می کند. "خانواده مدرن"، با نقدهای مثبت منتقدان و استقبال خوب بییندگان سریال های تلویزیونی مواجه شد و بیش از ۱۲ میلیون بیننده داشته است.

در مراسم روز یکشنبه امی همچنین، سریال درام موفق "مد من" محصول "ای ام سی" و به کارگردانی متیو وینر که نامزد دریافت ۱۹ جایزه امی بود، برای چهارمین سال پیاپی توانست جایزه امی بهترین سریال درام را دریافت کند.

همچنین مارتین اسکورسیزی به خاطر کارگردانی سریال درام "Boardwalk Empire"، جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد و جایزه بهترین فیلمنامه سریال درام نیز به جیسن کاتمیس برای نوشتن فیلمنامه سریال "نورهای جمعه شب" رسید.

" Boardwalk Empire"، درامی تاریخی بر اساس کتابی نوشته نلسن جانسن بر مبنای زندگی انوچ (ناکی) جانسن، چهره سیاسی معروف دهه سی آمریکاست که کنترل بخش آتلانتیک سیتی نیوجرسی در عصر رکود اقتصادی آمریکا در دست او بود. این سریال که استیو بوچمی، کلی مک دانلد و مایکل پیت در آن بازی می کنند نامزد ۱۸ جایزه امی بود اما توانست هشت جایزه امی (یک جایزه اصلی و هفت جایزه فرعی) را از آن خود کند.

حق نشر عکس Reuters

در این مراسم، کیت وینسلت برای بازی در مینی سریال "میلدرد پیرس" محصول شبکه اچ بی او(HBO)، موفق شد جایزه امی بهترین بازیگر زن فیلم تلویزیونی را دریافت کند و بری پپر نیز جایزه امی بهترین بازیگر مرد مینی سریال "خانواده کندی" را دریافت کرد.

میلدرد پیرس، بازسازی تلویزیونی فیلم نوآری به همین نام ساخته مایکل کورتیز (۱۹۴۵) با بازی جون کرافورد و جک کارسون است که بر مبنای رمان جیمز مک کین ساخته شده و ماجرای زنی به نام میلدرد پیرس است که ماجرای قتل شوهرش را برای پلیس روایت می کند. کیت وینسلت در این سریال به جای جون کرافورد ظاهر شده است.

جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مینی سریال نیز به گای پیرس (بازیگر استرالیایی فیلم محرمانه لس آنجلس) برای بازی در سریال "میلدرد پیرس" رسید. با این حال میلدرس پیرس، علیرغم انتظارات زیادی که برانگیخته بود و نامزد ۲۱ جایزه در بخش های مختلف بود، جز این دو جایزه اصلی و سه جایزه دیگر برای بهترین موسیقی، بهترین کارگردانی هنری و بهترین انتخاب بازیگر، نتوانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند و جایزه امی بهترین مینی سریال و نیز جایزه بهترین فیلمنامه به مینی سریال "داونتن ابی" تعلق گرفت.

شصت و سومین دوره جوایز امی همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد سریال ک

ی را به جیم پارسنز برای بازی در سریال "تئوری انفجار بزرگ" و جایزه بهترین بازیگر زن سریال کمدی را به ملیسا مکارتی برای بازی در سریال "مایک و مالی" اهدا کرد.

جولیانا مارگولیس بازیگر سریال "همسر خوب" نیز برنده جایزه بهترین بازیگر زن سریال درام شد. خانم مارگولیس بارها نامزد دریافت جایزه امی بود و سال ها قبل به خاطر بازی در سریال بیمارستانی ای آر (ER)، برنده این جایزه شده بود.

برنامه تلویزیونی موفق و پرطرفدار "دیلی شو" محصول اچ بی او (که جان استوارت آن را اجرا می کند) نیز جایزه امی بهترین برنامه موزیکال و کمدی را دریافت کرد.

شبکه اچ بی او که در سال های گذشته نیز رکورددار جوایز امی بود امسال نیز توانست ۱۹ جایزه امی را از آن خود کند. بعد از این شبکه، شبکه های تلویزیونی پی بی اس با ۱۴ جایزه و فاکس با ۹ جایزه بیشترین جوایز تلویزیونی امی را از آن خود کردند.

جین لینچ، خواننده و کمدین زن آمریکایی که به خاطر بازی در سریال کمدی موزیکال گِلی (Glee) محصول شبکه فاکس، برنده حایزه امی شده بود، اجرای مراسم شصت و سومین دوره جوایز امی را به عهده داشت.

مطالب مرتبط