کمال تبریزی: فیلم 'خیابان های آرام' حق تبلیغ ندارد

حق نشر عکس ISNA
Image caption فیلم "خیابان های آرام" در ارمنستان فیلمبرداری شده است

کمال تبریزی، کارگردان فیلم "خیابان های آرام" گفت که به تهیه کننده فیلمش اعلام شده که حق هیچگونه تبلیغی را برای این فیلم ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای تبریزی با بیان این خبر که "خیابان های آرام" سرانجام پروانه نمایش گرفته، گفت: "ظاهرا قرار است این فیلم هم مانند فیلم های دیگر به خاطر موضوعش مورد بی مهری قرار بگیرد."

او درباره این فیلم که پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر سال گذشته، چندین ماه در انتظار دریافت پروانه نمایش بود، گفت: "به تهیه کننده و پخش کننده فیلم اعلام شده است که حق هیچگونه تبلیغی، نه در سطح شهر و نه در تلویزیون را نداریم."

در سال های اخیر تعداد زیادی از سینماگران از سخت گیری و تاخیر طولانی وزارت ارشاد در صدور مجوز، اضافه شدن تعداد فیلم های توقیفی و محدودیت های ایجاد شده از سوی اداره نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد انتقاد کرده اند.

اما به گفته کمال تبریزی "این تصمیم برای اولین بار در طول تاریخ سینمای ایران از طرف مسوولین برای شرایط نمایش یک فیلم سینمایی گرفته می‌شود."

آقای تبریزی گفت: "در واقع با زبان بی زبانی یعنی اینکه دوست ندارند مردم این فیلم را ببینند. این روند از سیاست‌ها و روش‌های نوین حمایت از سینمای ایران است. ما حق هیچگونه تبلیغی برای نمایش این فیلم نداریم. مردم آهسته بیایند و فیلم را در کمترین تعداد ممکن ببینند و آهسته بروند. "

فیلم "مارمولک" که آن را یکی از پرفروش ترین فیلم های سینمای ایران می دانند، از دیگر ساخته های کمال تبریزی است که مدتی پس از اکران، توقیف و از پرده سینما پایین کشیده شد.

فیلم "خیابان‌های آرام" در کشور ارمنستان فیلمبرداری شده و نیکی کریمی در آن در نقش خبرنگار یک برنامه تلویزیونی جلوی دوربین رفته است.

حسن معجونی، لعیا زنگنه و محمدرضا فروتن از دیگر بازیگران "خیابان های آرام" اند که بر اساس فیلمنامه ای از کامبوزیا پرتوی ساخته شده است.

"لیلی با من است"، "همیشه پای یک زن در میان است"، "فرش باد" و "گاهی به آسمان نگاه کن" از دیگر ساخته های کمال تبریزی است.

مطالب مرتبط