بازگشایی پرونده مرگ ناتالی وود پس از سی سال

ناتالی وود، هنرپیشه درگذشته هالیوود حق نشر عکس Reuters
Image caption ناتالی وود فرزند یک زن و شوهر روس مهاجر به آمریکا بود و نام اصلی اش ناتالیا زاخارنکو بود. او در ماه ژوئیه سال ۱۹۳۸ در آمریکا به دنیا آمد و هنرپیشگی را از همان سنین نوجوانی آغار کرد

پلیس آمریکا پرونده مرگ ناتالی وود، هنرپیشه پرآوازه این کشور را که در سال۱۹۸۱ به طرز مرموزی درگذشت، بازگشایی کرده است.

پلیس لس آنجلس، می گوید که به شواهد و اطلاعات تازه ای در این باره دست یافته است.

جسد ناتالی وود که در زمان خود یکی از محبوب ترین هنرپیشه های زن هالیوود محسوب می شد، در نوامبر سال ۱۹۸۱، یعنی حدود ۳۰ سال پیش، در کنار قایق تفریحی او پیدا شد.

پلیس علت مرگ تانالی را غرق شدن بر اثر حادثه اعلام کرد اما با توجه به نزاع او با همسرش، ساعتی پیش از مرگ و کبودی های نمایان بر روی بدن ناتالی، گمانه زنی ها در این باره هیچگاه پایان نیافت.

ناتالی وود فرزند یک زن و شوهر روس مهاجر به آمریکا بود و نام اصلی اش ناتالیا زاخارنکو بود. او در ماه ژوئیه سال ۱۹۳۸ در آمریکا به دنیا آمد و هنرپیشگی را از همان سنین نوجوانی آغار کرد.

بازی درخشان او در فیلم شورش بی دلیل (۱۹۵۵) و ظاهر شدن در نقش مقابل جیمز دین، هنرپیشه مرد پرآوازه آن روزهای هالیوود، نام ناتالی وود را بر سر زبان ها انداخت.

خانم وود سپس با بازی در فیلم شکوه علفزار (۱۹۶۱) به کارگردانی الیا کازان، موفق به کسب جایزه اسکار شد.

بشنوید گزارش رادیویی امیر پیام از بازگشایی پرونده مرگ ناتالی وود

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

'مرگ اسرار آمیز'

جسد ناتالی وود در نوامبر سال ۱۹۸۱ در چند صد متری ویلایی شخصی اش پیدا شد.

پیکر او در حالی بر روی آب شناور بود که ساعتی پیش تر، شاهدان عینی او را دیده بودند که به همراه همسرش رابرت وگنر، چهره سرشناس تلویزیونی و کریستفر واکن، دیگر هنرپیشه سرشناس هالیوود (شکارچی گوزن) درحال منازعه و جدل بودند.

همچنین وجود کبودی های آشکار بروی بدن ناتالی وود هم بر گمانه‌زنی‌های مرتبط با مرگ این هنرپیشه سرشناس دامن زد.

پلیس لس آنجلس در سال ۱۹۸۱ پس از انجام تحقیقات پزشکی قانونی اعلام کرد که علت مرگ خانم وود "غرق شدن تصادفی در آب" بوده است.

یک نظریه دیگر هم می گفت که پس از آن مشاجره، ناتالی قصد داشته با قایق موتوری کوچکی که کنار قایق تفریحی شان بوده، تنهایی گشتی بزند، که به آب افتاده و غرق شده است.

این در حالی بود که لانا وود، خواهر ناتالی مدعی شد که "طبیعی به نظر نمی رسد کسی که اصلا شنا بلد نبود، هوس قایق سواری در نیمه شب و تنهایی به سرش بزند".

اکنون دنیس دارون، کاپیتان کشتی تفریحی ناتالی وود و رابرت وگنر با شکستن سکوت خود ادعا کرده که به عقیده او مرگ خانم وود اتفاقی نبوده است.

آقای دارون که کتابی نیز به تازگی در این رابطه منتشر کرده، می گوید که شب حادثه شخصا نزاع و مشاجره و همچنین "فعل و انفعالات فیزیکی" در داخل اتاق آقای واگنر و خانم وود شنیده که به عقیده آقای دارون این مشاجره با ضرب و جرح احتمالی ناتالی وود رابطه داشته است.

همزمان خانواده رابرت واگنر هم از آغاز دوباره رسیدگی به چگونگی مرگ ناتالی وود، ابراز خرسندی کرده و مدعی شده که از چنین اقدامی استقبال می کند "تا حقیقت برملا شده و جلوی سوء استفاده برخی از بزرگداشت سومین دهه سالگرد مرگ ناتالی" گرفته شود.