سرویس جهانی بی‌بی‌سی برای نخستین بار آگهی پخش می‌‌کند

Image caption در تاریخ هفتاد و نه ساله سرویس جهانی بی بی سی، این نخستین بار است که بی بی سی تصمیم به پخش آگهی گرفته است

بی بی سی تراست (هیئت امنای بی بی سی) موافقت کرده است که شبکه های رادیویی سرویس جهانی بی بی سی برای نخستین بار آگهی پخش کنند.

این طرح در پی این درخواست دولت بریتانیا عملی می شود که سرویس جهانی بی بی سی از طریق فعالیت های اقتصادی تا سال مالی ۲۰۱۴/ ۲۰۱۳ سه میلیون پوند درآمد تولید کند.

در طول یک سال اول انجام این طرح، آگهی هایی روی موج برلین اف ام و همراه برنامه های انگلیسی زبان سرویس جهانی بی بی سی پخش خواهد شد.

همچنین روی سایت های بی بی سی عربی، روسی و اسپانیایی نیز آگهی قرار خواهد گرفت.

هیئت امنای بی بی سی این پیشنهاد را که روز هفدهم نوامبر ارائه شده بود، مشروط بر انجام فرانیدهای قانونی لازم، پذیرفت و بر این نکته نیز تاکید کرد که لازم است وزارت امور خارجه بریتانیا پیش از آغاز اجرای طرح، اجازه صادر کند.

اعتبار بی بی سی

در پی اعلام این خبر، سر جان توسا، رئیس پیشین سرویس جهانی بی بی سی، با انتقاد شدید از این طرح گفته است که پخش آگهی در برنامه های رادیویی و وبسایت های سرویس جهانی، اعتبار سرویس جهانی را به خطر می اندازد و منافع قابل توجهی را هم به دنبال نخواهد داشت.

او همچنین افزود که این تجربه می تواند راه را برای تبلیغات بیشتر بر رادیو بی بی سی هموار کند.

در سال ۲۰۱۰ دولت بریتانیا بودجه سالانه ۲۷۰ میلیون پوندی سرویس جهانی بی بی سی را تا ۱۶ درصد کاهش داد و گفت که وزارت امور خارجه از سال ۲۰۱۴ دیگر اعتبار آن را تامین نخواهد کرد.

سرویس جهانی بی بی سی که در سال ۱۹۳۲ فعالیت خود را آغاز کرده، ۲۴۱ میلیون نفر مخاطب رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی دارد.

مطالب مرتبط