'آرتیست' و 'جدایی نادر از سیمین' برنده بیشترین جوایز حلقه منتقدان فیلم لندن

حق نشر عکس Getty
Image caption ژان دژاردن و میشل هازاناویسیوس، بازیگر و کارگردان فیلم آرتیست پس از دریافت جایزه های خود از حلقه منتقدان فیلم لندن

در مراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم لندن، بیشترین جوایز به فیلم های آرتیست و جدایی نادر از سیمین رسید.

آرتیست برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد و ژان دژاردن، بازیگر اصلی این فیلم هم عنوان بهترین بازیگر را از آن خود کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول به طور مشترک به مریل استریپ برای بازی در فیلم "بانوی آهنین" و آنا پاکین برای بازی در "مارگارت" رسید.

لین رمسی، کارگردان، جایزه بهترین فیلم بریتانیایی سال را برای "باید درباره کوین حرف بزنیم" را از آن خود کرد.

ژان دژاردن و میشل هازاناویسیوس هر دو در مراسمی که شامگاه ۱۹ ژانویه در مرکز بی اف آی (موسسه فیلم بریتانیا) در لندن برگزار شد حضور داشتند.

وقتی که از هازانویسیوس دلیل موفقیت فیلم آرتیست را پرسیدند، در پاسخ گفت: "شاید چون یک فیلم عاشقانه ساده است. جهانی است. و یک سگ دوست داشتنی دارد. مردم عاشق سگ های دوست داشتنی اند."

فیلم سیاه و سفید و صامت آرتیست چند روز پیش برنده سه جایزه گلدن گلوب شده بود.

این فیلم همچنین نامزد ۱۲ جایزه بفتا شده و پیش بینی می شود که هفته آینده، وقتی که نامزدهای جوایز اسکار اعلام شود، نامزد جوایز زیادی باشد.

توفیق دوباره جدایی نادر از سیمین

فیلم ایرانی "جدایی نادر از سیمین" نیز برنده سه جایزه از جوایز حلقه منتقدان فیلم لندن شد، از جمله برنده جایزه بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلمنامه برای اصغر فرهادی. همچنبن ساره بیات جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را از آن خود کرد.

این فیلم که چند روز پیش، برنده جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان از جوایز گلدن گلوب شد، در رشته های بهترین فیلم سال، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه و بهترین هنرپیشه مکمل زن نامزد جوایز حلقه منتقدان لندن شده بود.

فیلم جدایی نادر از سیمین همچنین به فهرست ۹ نامزد جایزه اسکار برای بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان راه یافته است.

نامه به الیویه

در مراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان لندن، کنت برانا جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل سال را برای بازی در نقش لارنس اولیویه در فیلم "هفته من با مریلین" برد.

او در این مراسم گفت که در نوجوانی نامه ای به الیویه نوشته بود و از او خواسته بود درباره بازیگری به او توصیه هایی کند.

کنت برانا میشل ویلیامز را برای به تصویر کشیدن مریلین مونرو تحسین کرد.

مایکل فازبندر جایزه بهترین بازیگر مرد بریتانیایی را برای بازی اش در نقش یک معتاد جنسی در فیلم "شرم" و بازی در نقش کارل یونگ در "یک شیوه خطرناک" برد.

فازبندر در سخنرانی اش از استیو مک کویین، کارگردان فیلم "شرم" تقدیر کرد.

همچنین اولیویا کلمن بهترین بازیگر زن بریتانیایی برای ایفای نقش در فیلم های "بانوی آهنین" و "تایراناسور" شد.

اصف کاپادیا برنده بهترین مستند سال برای "سنا" شد و اندرو های برای فیلم "آخر هفته" عنوان بهترین فیلمساز موفق بریتانیایی را از آن خود کرد.

کریگ رابرت برای بازی در فیلم "زیردریایی" جایزه بهترین بازیگر کم سن و سال بریتانیایی را برد و ماریا جورکویک برنده جایزه دستاورد فنی برای طراحی تولید فیلم "بندزن، خیاط، سرباز و جاسوس" شد.

این تنها جایزه برای فیلم بریتانیایی "بندزن، خیاط، سرباز و جاسوس" بود که نامزد شش جایزه از جوایز حلقه منتقدان فیلم لندن شده بود.

مطالب مرتبط