فروش تئاتر لندن در سال ۲۰۱۱: بیش از ۵۲۸ میلیون پوند

Image caption 'جادوگر شهر از' از جمله تئاترهایی بود که در سال ۲۰۱۱ روی صحنه رفته است

بر اساس اطلاعاتی که انجمن تئاتر لندن منتشر کرده، تئاترهای مستقر در منطقه "وست اند" لندن در سال ۲۰۱۱ برای هشتمین سال پیاپی رکورد فروش را شکستند.

میزان فروش بلیت این تئاترها در سال ۲۰۱۱ به ۵۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند رسید که نسبت به سال پیش از آن، ۳.۱ درصد افزایش یافته است.

سالن های تئاتر منطقه وست اند که در بخش غربی مرکز لندن مستقرند، به همراه آثار اجرا شده در برادوی نیویورک مجموعا معرف موفق ترین تئاترهای تجاری در دنیای انگلیسی زبان به شمار می آیند.

در سال ۲۰۱۱، به دلیل بسته شدن تعدادی از سالن های منطقه وست اند برای ساخت دکور تئاترهای تازه، مجموع تماشاگران به رقم ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسید که نسبت به سال ۲۰۱۰ به میزان ۱.۷۳ درصد کمتر بود.

انجمن تئاتر لندن گفته است که موفقیت تئاترهای بسیار پرفروشی چون موزیکال "ماتیلدا" و ادامه موفقیت تئاتر "بینوایان" که برای بیست و ششمین سال پیاپی روی صحنه بوده است، از جمله عوامل این افزایش فروش هستند.

همچنین در سال ۲۰۱۱، سود سالن های تئاتر، به میزان ۱۰ درصد بیشتر شده است که در این میان نقش تئاترهای پرفروشی چون "فرانکشتاین"، "ریچارد سوم"، "اورشلیم"، و "یک مرد و دو فرمانده" را نمی توان نادیده گرفت.

در سال ۲۰۱۱ در تعدادی از بزرگ ترین سالن های تئاتر، آثار موفق تازه ای همچون "جادوگر شهر از"، موزیکال "شرک" و "راک اعصار" روی صحنه رفتند.

انجمن تئاتر لندن می گوید با وجود این، آماده سازی صحنه برای این اجراهای تازه منجر به بروز چندین "هفته تیره" در تئاتر شد. "هفته های تیره" در اصطلاح به معنای هفته هایی است که سالن های تئاتر به دلیل ساخت دکور تعطیل می شوند. مجموع این تعطیلی ها در طول سال، سبب افت کلی مخاطبان می شود.

سال گذشته، سالن های تئاتر وست اند لندن مجموعا ۱۴۶ هفته تیره را به خود دیدند، در حالی که این میزان در سال ۲۰۱۰، تنها ۸۵ هفته بود.

مطالب مرتبط