هنر آلمان

به روز شده:  18:14 گرينويچ - سه شنبه 28 فوريه 2012 - 09 اسفند 1390

مدیا پلیر

در این مجموعه سه قسمتی اندرو گراهام دیکسون جستجویش را در باره هنر آلمان از دوران تاریک قرون وسطی شروع می‌کند تا دوران آدولف هیتلر.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

در این مجموعه سه قسمتی اندرو گراهام دیکسون محقق هنری شناخته شده، جستجویش را در باره هنر آلمان از دوران تاریک قرون وسطی شروع کرده، زمانی که در کلیساها غول ها و شیاطین در کنار مجسمه های زیبا نشسته اند. او سفرش را با بررسی کارهای آلبرشت دورر در دوران رنسانس ادامه می دهد. ماشین جستجوگرش، او را به آلمان اواخر قرن نوزدهم و قرن بیستم می برد، زمانی که هنرمندان نمایانگر اراده آلمانها برای تشکیل یک ملت واحد بودند.

او به سراغ شهر ساحلی گرایفسوالد می رود، محل تولد تاثیرگذارترین نقاش دوره رمانتیک آلمان، کاسپر داوید فریدریش. آنجا می بیند که نقاشی های پر رمز و راز فریدریش چگونه از منظره های ساحل دریای بالتیک تاثیر گرفته اند. سپس سری هم به برلین می زند جایی که عظمت قدرت پروس در نقاشی هایش نمایان شده. گراهام دیکسون سفرش را در قرن بیستم را با بررسی تاثیر جنگ جهانی اول بر کارهای هنرمندانی همچون فرانز مارک و اتو دیکس به پایان می رساند.

در سومین قسمت از این مجموعه شاهد روی کار آمدن آدولف هیتلر می شویم و تاثیری که این دوران تاریک بر هنر آلمان گذاشت. هیتلر تبلیغات وسیعی را علیه همه اشکال هنر مدرن آغاز کرد. بعد از جنگی جهانی دوم آلمان کشوری ویران و افسرده بود، فضایی که در نقاشی های بعد از جنگ انعکاس یافته. برای اندرو گراهام دیکسون این سوال مطرح می شود؛ هنرمندان آن زمان چگونه با گذشته ای کنار می آیند که همه می خواهند فراموشش کنند؟ او برای پیدا کردن پاسخ به سراغ کارهای جورج بازلیتز، هیلا بکر و جوزف بویز می رود.

با ما از طریق صفحه فیس‌بوک بخش دوبلاژ کلیک facebook.com/bbcpersian.dubbing و یاآدرس ایمیل Doublage@bbc.co.uk در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادهای خود را در میان بگذارید.

زمان پخش مجموعه هنر آلمان

به وقت تهران به وقت کابل به وقت دوشنبه به وقت گرینویچ

یکشنبه

۰۰:۱۰ ۰۱:۱۰ ۰۱:۴۰ ۲۰:۴۰

تکرار دوشنبه

۱۱:۱۰ ۱۲:۱۰ ۱۲:۴۰ ۰۷:۴۰
تکرار دوشنبه ۱۶:۰۰ ۱۷:۰۰ ۱۷:۳۰ ۱۲:۳۰
تکرار دوشنبه ۲۱:۱۰ ۲۲:۱۰ ۲۲:۴۰ ۱۷:۴۰

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، زمان پخش این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.