اصغر فرهادی در ایران: نه من به تلویزیون نیاز دارم، نه تلویزیون به من

به روز شده:  11:48 گرينويچ - شنبه 10 مارس 2012 - 20 اسفند 1390
 • اصغر فرهادی، کارگردان فیلم "جدایی نادر از سیمین" که برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال ۲۰۱۲ شد، بامداد روز شنبه وارد تهران شد.

  او گفت که برای ساخت فیلم بعدی اش بین تهران و پاریس در سفر خواهد بود.

 • در مراسم استقبال از اصغر فرهادی جمعی از مسئولان سینمایی از جمله احمد میرعلایی، مدیر عامل فارابی (به نمایندگی از جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی) هم حضور داشتند.

  اصغر فرهادی به خبرنگاران گفت: "تبریک واقعی و عملی مدیران ارشاد به من زمانی است که خانه سینما باز شود و این امر من را از هر تبریک دیگری بیشتر خوشحال ‌می‌کند و مطمئن باشید که خانه سینما نیز باز ‌می‌شود."

 • اصغر فرهادی درباره عدم پوشش کامل مراسم اسکار از تلویزیون ایران به خبرنگاران گفت: "این اتفاق خوشبختانه از سوی رسانه‌های دیگر پوشش خوبی داشت.

  نه من به تلویزیون نیازمندم و نه تلویزیون به من. و فکر می‌کنم این بهترین تفاهم میان ماست.

  تمامی ملت به راه‌های بسیار بهتری برای کسب اخبار دسترسی دارند."

 • اصغر فرهادی درباره خوشحالی ایرانیان از دریافت جایزه اسکار برای فیلم "جدایی نادر از سیمین" گفت: "هر اتفاقی که سبب شود فاصله‌های کاذب میان مردم کمرنگ شود، از میان برود و فارغ از اختلافات و به هر بهانه‌ای گرد هم جمع شوند قطعاً مبارک است."

  اصغر فرهادی که پس از دریافت جایزه اسکار، اکنون عضو آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا شده است، در آینده می تواند در رای گیری برای انتخاب برگزیدگان اسکار شرکت کند.

 • اصغر فرهادی درباره برخی واکنش ها به سخنانش در مراسم اسکار و تحریف سخنانش در برخی رسانه ها گفت:

  "بعضی‌ها حداقل استقلال را برای من قائل باشند که من بتوانم حرفهای خودم را بزنم. اما اینکه فردا از هر طرف حرف‌های من مورد سوء استفاده قرار گیرد، دیگر در دست من نیست."

 • محمدرضا شریفی نیا، بازیگر، امیر اثباتی، طراح صحنه و عضو هیات مدیره خانه سینما، حسین زندباف، تدوینگر و سیف الله صمدیان، کارگردان از جمله استقبال کنندگان از اصغر فرهادی بودند.

 • اصغر فرهادی گفت که به زودی همه جوایز سینمایی خود را که در یک سال گذشته کسب کرده است، به موزه سینما اهدا خواهد کرد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.