'راه کارلا' این هفته در آپارات

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

این هفته در آپارات فیلم 'راه کارلا' ساخته مارک بردوگ، فیلمساز فرانسوی به نمایش در می آید.

حق نشر عکس nocredit
Image caption نمایی از فیلم 'راه کارلا'

درباره فیلم

کارلا برونی متولد سال ۱۹۶۷ در تورین ایتالیا است. او پس از مدتی با پدر و مادرش به فرانسه مهاجرت می کند. وی عضو یک خانوده هنرمند و اهل موسیقی است و از ۱۹ سالگی به صورت تمام وقت به عنوان مدل فعالیت داشته و در دهه ۹۰ از جمله مانکن های معروف دنیا بوده است. کارلا بعد از سال ۲۰۰۰ وارد دنیای موسیقی شد و تا به حال سه آلبوم منتشر کرده است. پس از انتخابات اخیر فرانسه ، در سال ۲۰۰۸ کارلا با نیکلاس سارکوزی در کاخ الیزه ازدواج کرد و این ازدواج به یکی از جنجالی ترین ازدواج های قرن مشهور شد.

فیلم 'راه کارلا' هجده ماه از زندگی کارلا برونی سارکوزی همسر نیکولاس سارکوزی رئیس جمهور فعلی فرانسه و بانوی اول این کشور را دراولین سال حضورش در کاخ الیزه نشان می دهد. در این فیلم می بینیم که او چگونه سوای حرفه اش به عنوان مدل و خواننده، در جایگاه جدیدش ظاهر می شود و چه مسئولیتهای دیگری را در این نقش برای خود معین کرده و چگونه بر تردیدها و تنش هایش در این جایگاه پیروز می شود.

ویژگی فیلم

فیلم 'راه کارلا' تصویری نزدیک و شخصی است از کارلا برونی سارکوزی، شخصیت و زیبایی اش. این فیلم در سال ۲۰۱۰ ساخته شده و فیلم ساز در آن موقعیتی استثنایی یافته تا پشت صحنه زندگی در کاخ های حکومتی در اروپا و جزئیات زندگی بانوی اول یک از این کشورها را ورای شهرت و قدرتش به تصویر بکشد. کارگردان، این آزادی را داشته تا با دوربینش در یک دوره نسبتا طولانی با او همراه باشد و نشان می دهد که ازدواج با نیکلاس سارکوزی چه تغییراتی در زندگی کارلا ایجاد کرده است.

خلاصه فیلمهای هفته گذشته 'شهر من، پیتزا' و 'خاک و ابریشم'

حق نشر عکس no credit
Image caption پوستر فیلم 'شهر من، پیتزا'

در فیلم 'شهرمن پیتزا' ، فیلمساز با گشت و گذار در شهر تهران و دیدار از پیتزا فروشی ها و مردم به دنبال پاسخ به این پرسش است که چرا در این چند سال اخیر پیتزا به یکی از محبوبترین غذاهای غیر ایرانی در تهران تبدیل شده است.

در فیلم 'خاک و ابریشم' کیومرث درمبخش به سراغ هنر سنتی ایرانی فرش بافی در ایران رفته است.

نظرات بینندگان درباره فیلمهای هفته گذشته 'شهر من، پیتزا' و 'خاک و ابریشم'

رضا

دم تان گرم. واقعا یک شاهکار هنری بود مستند شهرا من پیتزا.

سمیه

.با تشکر از مستندهای زیبایی که در آپارات پخش می کنید اما فیلم 'خاک و ابریشم' در سطح برنامه های مستند آپارات نبود.

زهرا

یک جوراها یی دو فیلم مستند امشب با هم خیلی فرق داشتند. اصلا ترکیب خوبی نبود.

محسن

حق نشر عکس no credit
Image caption نمایی از فیلم 'خاک و ابریشم '

سوژه فیلم 'شهر من پیتزا' برای یک اثر مستند جالب بود اما فیلم دوم اصلا مشخص نبود که در مورد چیست؟ فرش، گل، .بیابان؟ شبیه کارهای صدا سیمای ایران بود.

بابک

دو سه هفته است نمی دانم چرا فیلمهای ضعیف نمایش می دهید.'خاک و ابریشم' کیومرث درمبخش متاسفانه و بازهم متاسفانه در حد و اندازه آپارات نبود. او حتی نتوانسته بود آن دو دختر را طبیعی جلو دوربین بیاورد، 'شهرمن، پیتزا' فیلم متوسطی بود که به درد دیدن و تخمه شکستن می خورد. آقای صلح جو شما سلیقه ما را بالا می برید، بعد با فیلمهای ضعیف ما را از اوج به دره پرت می کنید.

شایان

فیلم 'شهر من، پیتزا' خیلی جذاب بود. یک فیلم مستند با تم طنز و موسیقی بسیار زیبا. مخصوصا صداهای گوسفند و گاو خیلی در بیان نظر کارگردان موثر بود. یکی دیگر از جلوه های خوب فیلم تدوین خیلی جالبش بود.

سحر

من هنوز درگیر حرفهای آن نگهبانم که برای جلوگیری از گناه، روش از بین بردن شهوت را انتخاب کرده بود.

aparat@bbc.co.uk

زمان پخش برنامه آپارات
به وقت تهران به وقت کابل به وقت دوشنبه به وقت گرینویچ
پنجشنبه ۲۱:۰۰ ۲۲:۰۰ ۲۲:۳۰ ۱۷:۳۰
تکرار جمعه ۱۱:۰۰ ۱۲:۰۰ ۱۲:۳۰ ۰۷:۳۰
تکرار شنبه ۱۳:۰۰ ۱۴:۰۰ ۱۴:۳۰ ۰۹:۳۰
تکرار چهارشنبه ۲۴:۰۰ ۰۱:۰۰ ۰۱:۳۰ ۲۰:۳۰
تکرارپنج شنبه ۱۵:۰۰ ۱۶:۰۰ ۱۶:۳۰ ۱۱:۳۰

مطالب مرتبط