'پسران و دختران' این هفته در آپارات

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

این هفته در آپارات فیلم 'پسران و دختران' ساخته ژان توماس سکالدی به نمایش در می آید.

در ادامه مجموعه فیلم های 'سرزمین من فرانسه '، این هفته به سراغ مهاجران ساکن فرانسه میرویم.

حق نشر عکس aparatsonsdaughters
Image caption نمایی از فیلم 'دختران و پسران'

درباره فیلم

در فیلم 'پسران و دختران' ژان توماس سکالدی، کارگردان، زندگی نسل دوم مهاجران به فرانسه را و شیوه حضور آنها درجامعه را به تصویر کشیده است. او شخصیت هایش را طوری انتخاب کرده که در جامعه فرانسه آدم های موفقی به محسوب می شوند، ولی آیا این نسل دومی ها برای رسیدن به موفقیت از ریشه هایشان دورشده اند؟ این فیلم نگاهی به این موضوع دارد.

ویژگی فیلم

در فیلم 'پسران و دختران' فیلمساز، قصه های شخصیت های محوری اش را به موازات هم پیش می برد و تلاش دارد، مونولوگ های شخصیت هایش پیش برنده داستان فیلم باشد و از طریق این چند شخصیت، تصویری از فضای زندگی نسل دوم مهاجران در فرانسه ارائه دهد.

خلاصه فیلم هفته گذشته 'راه کارلا

حق نشر عکس nocredit
Image caption نمایی از فیلم' راه کارلا'

در فیلم 'راه کارلا' ساخته مارک برتوگ، ما با گوشه ای از زندگی 'کارلا برونی سارکوزی' خواننده، مانکن سابق و همسر نیکلای سارکوزی رییس جمهور فرانسه در اولین سال سکونتش در کاخ الیزه آشنا می شویم.

نظرات بینندگان درباره فیلم هفته گذشته 'راه کارلا'

سیده

بابت پخش این فیلم ممنونم، اما ایشان به عنوان همسر رییس جمهور یک کشور، این کارها کمترین کاری بوده که میتوانست انجام بدهد.

سیما

از پخش این برنامه ممنونم. اگر کارلا زن ریئس جمهورفرانسه نبود، آیا باز هم می توانست چنین کارهایی انجام دهد؟ حتما که می توانست ولی شاید با سختی و پشتکار بسیار این کار انجام می شد.

مریم

بخاطر پخش این فیلم ممنونم. این زن شخصیت جالبی دارد و از موقعیتش به بهترین شکل استفاده می کند.

شیدا

اگر این فیلم زندگی کارلا برونی را قبل از آن که همسر رئیس جمهور فرانسه شود را می توانست نشان بدهد، بیشتر جالب می شد.

شادی

فیلم خوبی از زندگی شخصی کارلا بود. از شخصیت او خوشم آمد و در تمام مدت به این فکر می کردم شما آقای صلح جو یا بی بی سی چه نتیجه ای می خواهید از پخش این مسند بگیرید؟ چون انتخابات فرانسه نزدیک است و این فیلم به نفع سارکوزی بود؟ کاش هدف خود را واضح و شفاف می گفتید.

توضیح: این فیلم بخشی از یک مجموعه جهار قسمتی درباره فرانسه است که از زوایای گوناگون به این کشور می پردازد و ربطی به مسایل انتخاباتی در این کشور ندارد.

فرشته

فیلم از این جهت که توانسته بود شخصیت خود کارلا را نشون دهد و این که هر زن دیگری در این جایگاه ملزم به انجام این چنین کارهایی است ، موفق بود ولی از طرف دیگر زیاد حریم شکنی نکرده بود و جنبه های مثبت و خوب او را نشان می داد. در کل شخصیت خود کارلا را دوست داشتم و برایم الهام بخش بود.

مسعود

فیلم خوبی نبود. خیلی یک طرفه بود قصد داشت یک تصویر خیلی خوب و زیبایی از فرانسه نشان بدهد. همواره دوربین در کاخهای مجلل و این جور جاها بود. کارلا هم شده بود فرشته نجات بشریت. حتی یک صحنه هم از این همه تظاهرات مردم فرانسه نشان داده نشد، حتی یک ثانیه. انگار فرانسه بهشت است و هیچ مشکلی در آن جا وجود ندارد. این واقعیت نیست. این فیلم نتوانست تصویر درستی به ما نشان دهد.

امید

به نظر می رسد، آپارات هم همگام با دولت محافظه کار دیوید کامرون به سارکوزی نان قرض می دهد.

سحر

فوق العاده بود. من خيلي خوشم آمد .قبلا همچنين ديدی نسبت به همسر رئيس جمهورها مخصوصا در مورد كارلا نداشتم.

ژاندارک

مستند جالبی بود،اما کمی نمی دانم چرا همه چیزهایش نمایشی به نظر می آمد؟ خلاصه ایشان یک آدم شناخته شده ای بوده، چه قبل از همسری با رییس جمهور، چه بعد از آن. خود حاکمین فرانسه کجای این بازی 'کمک ' به خلق بینوا ، ایستاده اند؟ آخر فیلم دلم به حالش سوخت.

مژگان

فیلم راه کارلا، خودش خودش را سانسور می کرد. تمام طول فیلم ما از زوایای کاملا محدود این زن را دیدیم. این محدودیت نشانه خیلی چیزها می تواند باشد. حتی می تواند نشانه سفارشی بودن فیلم هم باشد. به هر حال تا آخر پای فیلم نشستم چون صرفا سوژه فیلم به قدر کافی پر بیننده بود: همسر سارکوزی.

محمد حسین

خیلی جالب بود. تا به حال داخل کاخ الیزه را ندیده بودم. بانوی اول فرانسه زیبا و ساده است ودر میهمانی های رسمی جواهر نداشت. در ضمن انتخابات فرانسه هم نزدیک است.

آدرس پست الکترونیک برنامه آپارات:

aparat@bbc.co.uk

زمان پخش برنامه آپارات
به وقت تهران به وقت کابل به وقت دوشنبه به وقت گرینویچ
پنجشنبه ۲۱:۰۰ ۲۲:۰۰ ۲۲:۳۰ ۱۷:۳۰
تکرار جمعه ۱۱:۰۰ ۱۲:۰۰ ۱۲:۳۰ ۰۷:۳۰
تکرار شنبه ۱۳:۰۰ ۱۴:۰۰ ۱۴:۳۰ ۰۹:۳۰
تکرار چهارشنبه ۲۴:۰۰ ۰۱:۰۰ ۰۱:۳۰ ۲۰:۳۰
تکرارپنج شنبه ۱۵:۰۰ ۱۶:۰۰ ۱۶:۳۰ ۱۱:۳۰

مطالب مرتبط