فیلم کوبایی برنده سه جایزه از جشنواره تریبکا شد

حق نشر عکس AP
Image caption این دو بازیگر هفته گذشته در میامی ناپدید شدند

فیلمی درباره سه نوجوان کوبایی فراری به آمریکا که بازیگران آن پیش از رسیدن به مراسم اهدای جوایز جشنواره فیلم تریبکا ناپدید شده اند، سه جایزه از این جشنواره را دریافت کرد.

جایزه بهترین بازیگر به خاویر نونز فلورین رسید که از هفته گذشته، همراه با انالین دلا توره در راه جشنواره ناپدید شد.

این فیلم با عنوان "یک شب" (Una Noche) درباره سه نوجوان کوبایی است که به آمریکا فرار می کنند. لوسی ملوی، کارگردان این فیلم نیز جایزه بهترین کارگردان نوظهور را برای این فیلم دریافت کرد.

همچنین درام آفریقایی "جادوگر جنگ" برنده بهترین فیلم داستانی شد. ریچل موانزا، بازیگر این فیلم، برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد. او در این فیلم نقش زنی را بازی می کند که ربوده می شود و به اجبار در جنگ شرکت می کند.

جایزه بهترین مستند به فیلم "دنیا در برابر او" رسید که زندگی شرکت کنندگان در مراسم جایزه زیبایی "میس ایندیا" را با زندگی ساکنان یک اردوگاه دخترانه هندوی بنیادگرا و تضاد این دو محیط را با هم مقایسه می کند.

جای خالی گمشدگان

فلورین و د لا توره هنگام توقف در فرودگاه میامی، در راه جشنواره فیلم تریبکا ناپدید شدند.

حق نشر عکس Getty
Image caption رابرت دنیرو و جین روزنتال، بنیانگذاران جشنواره فیلم تریبکا در اهدای جوایز کمک کردند

دنیل آرچادا، همبازی آنها در فیلم، هفته گذشته موفق شد خود را برای مراسم نخستین اکران فیلم به نیویورک برساند. او جایزه بهترین بازیگر مرد را به طور مشترک با فلورین دریافت کرد.

داوران، این زوج هنری را برای "بازی های فردی و بازی های دونفره قوی در فیلم" تحسین کرده اند.

آرچادا پس از دریافت جایزه ۲۵۰۰ دلاری به خبرنگاران گفت: "به خاطر دوستانم ناراحتم."

ملوی که فیلمش جایزه بهترین فیلمبرداری را نیز از آن خود کرده، گفت که آرزو دارد ستاره های فیلم هم در آنجا بودند تا در این شادی با او شریک باشند.

او گفت: "برای آنها تجربه ای عالی می شد. من از آنها خبری ندارم. امیدوارم خوب و سالم باشند."

از دیگر فیلم هایی که در مراسم شامگاه پنجشنبه برنده جایزه شدند، فیلم "همه بازی" (All in) ساخته آرژانتین بود که جایزه بهترین فیلمنامه را برد. این فیلم یک کمدی رمانتیک درباره یک پوکرباز حرفه ای است.

فیلم "The Flat" مستندی درباره هولوکاست، جایزه بهترین تدوین را برد و "تجدیدنظرطلبان" (The Revisionaries) که به سیاسی کردن کتاب های درسی کودکان در تگزاس پرداخته است، از سوی هیئت داوران مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.

جشنواره فیلم تریبکا را رابرت دنیرو، بازیگر، و جین روزنتال، تهیه کننده فیلم، در سال ۲۰۰۲ تاسیس کردند تا محله تریبکا که نزدیک برج های دوقلوی نیویورک قرار داشت، پس از حوادث یازده سپتامبر رونق پیدا کند.

در جشنواره سال ۲۰۱۲ که روز یکشنبه به پایان خواهد رسید، ۸۰ فیلم بلند و ۸۰ فیلم کوتاه از ۴۶ کشور شرکت دارند.

مطالب مرتبط