ادل دو جایزه 'آیور نوولو' را برد

حق نشر عکس Getty

ادل، خواننده بریتانیایی، دو جایزه موسیقی آیور نوولو را از آن خود کرد.

این ستاره موسیقی بریتانیا عنوان بهترین ترانه سرای سال ۲۰۱۲ را کسب کرد و آهنگ Rolling In The Deep ادل نیز عنوان محبوب ترین آهنگ سال ۲۰۱۱ را به خود اختصاص داد.

با این حال در بخش بهترین ترانه و بهترین موسیقی اد شیران با آهنگ The A-Team در دریافت جایزه آیور نوولو از ادل و فلورانس اند ماشین با آهنگ Shake It Out پیشی گرفت و برنده بخش بهترین ترانه و بهترین موسیقی سال شد.

آلبوم "بگذار انگلستان بلرزد" پی جی هاروی هم جایزه بهترین آلبوم را گرفت و از دو رقیبش یعنی ادل (آهنگ ۲۱) و کیت بوش ( Words For Snow) جلو افتاد.

امسال مراسم اهدای پنجاه و هفتمین دوره جوایز آیور نوولو بریتانیا که هر سال به بهترین های موسیقی اهدا می شود، برگزار شد.

ادل امسال در حالی که اشک شوق در چشمانش حلقه زده بود، جایزه خود را از انی لنوکس دریافت کرد و گفت که اظهار نظر مردم درباره آلبوم اولش به او کمک های زیادی کرده است.

ادل گفت: موضوع اصلی این است که ترانه ها به خوبی صدای من نبودند و حالا من برنده عنوان بهترین ترانه سرای سال شده ام.

لنوکس، خواننده آیوریتمیکس گفت که وقتی ادل را در برنامه تلویزیونی جولز هالند دیده، به شدت تحت تاثیر استعداد او قرار گرفته است.

لنوکس گفت این حضور مانند رعد و برق بوده و ادل نیازی به شرکت در برنامه های رقابتی و شوهای کشف استعداد و یا تبلیغات ندارد و او به خودی خود یک استعداد شگرف است.

در بخش محبوب ترین آهنگ، دو کار از ادل نامزد دریافت جایزه شده بود؛ یکی Rolling in the Deep و دیگری "کسی مثل تو"، نامزد سوم هم The Flood ؛ ترانه Take That بود. جایزه این بخش به آهنگ rolling in the Deep ادل رسید.

وقتی ادل با همراهی همکار نویسنده این ترانه اش، پل اپورت این جایزه را می گرفت گفت که انتظار دریافت این جایزه را نداشته است و خطاب به پل گفت : ببخشید پل! ولی من فکر نمی کردم که این آهنگ اصلا تاثیرگذار باشد!

اما همین آهنگ بود به این خواننده اهل شمال لندن کمک کرد که به بزرگترین ستاره پاپ دنیا تبدیل شود. از آلبوم دوم ادل هجده میلیون نسخه در دنیا به فروش رفت. این آلبوم نامزد دریافت جایزه آیور نوولو برای عنوان بهترین آلبوم سال شد اما در برابر پی جی هاوری، خواننده و ترانه سرا، شکست خورد. پی جی هاروی در سپتامبر گذشته نیز ادل را در دریافت جایره موسیقی مرکوری شکست داد.

کیت بوش هم نامزد دریافت بهترین آلبوم آیور نوولو شده بود. این نخستین بار بود که نامزدهای دریافت این جایزه همگی زن بودند.

اد شیران هم گفت که از دریافت جایزه اش شگفت زده شده چون فکر می کرده ادل این جایزه را ببرد.

در این مراسم از گروه Take That به خاطر سهم بسزایی که در موسیقی بریتانیا دارند نشان افتخار گرفتند. گری بارلو، یکی از اعضای این گروه به مخاطبان این مراسم گفت: هیچ چیز مانند کسب جایزه آیور در جایگاه ترانه سرا نیست.

لانا دل ری و جاستین پارکر، همکار ترانه سرانه وی، جایزه بهترین موسیقی معاصر را به خاطر آهنگ video Games دریافت کردند.

از سپندو بلت به خاطر مجموعه آهنگ های فوق العاده شان تقدیر شد .گری کمپ، عضو این گروه دریافت جایزه آیور را بزرگترین افتخار زندگی کاریش خواند.

در همین مراسم اندرو لوید وبر، استاد بزرگ موسیقی نیز، به عضویت آکادمی ترانه سرایان، نویسندگان و آهنگسازان بریتانیا درآمد.

التون جان، پل مک کارتنی و تیم رایس هم از اعضای این آکادمی هستند.

مطالب مرتبط