بازگشت موفق "مردان سياهپوش" به سينماهای آمريکا

صحنه فیلم مردان سیاهپوش 3 حق نشر عکس NA
Image caption فیلم مردان سیاهپوش ۳ هم به اندازه دو فیلم اول موفق بوده است

فیلم علمی تخیلی کمدی مردان سیاهپوش ۳ (men in black ۳) در فهرست هفتگی فیلمهای آمریکا اول شده است و حتی از فیلم انتقامجویان (Avengers) یکی از پرفروشترین فیلمها هم جلو زده است.

در گذشته منتقدان فیلم گفته بودند که فیلم مردان سیاهپوش با رقابت سخت فیلم انتقامجویان روبرو خواهد شد.

فیلم مردان سیاهپوش ۳ در آخر هفته گذشته در آمریکا ۵۵ میلیون دلار فروش داشته است.

ویل اسمیت، بازیگر هالیوود در نقش یک مامور مخفی به نام "جی" و تامی لی جونز، در نقش مامور مخفی "کی" در این فیلم بازی می کنند.

این دو بار دیگر با کت و شوار و عینک آفتابی سیاه رنگ وارد صحنه می شوند و در یک فیلم سه بعدی به جنگ دشمن جدیدشان که یک بیگانه فضایی است می روند.

آقای اسمیت عقیده دارد که بِری سوننفلد، کارگردان این فیلم از تکنیکهای حسابگرانه استفاده کرده و این تکنیک ها، به همین دلیل بیگانه فضایی در این فیلم موجودی ترسناک جلوه نمی کند.

او گفت: "فکر می کنم بری سوننفلد، کارگردان فیلم از تکنیک سه بعدی بسیار خوبی استفاده کرده. او از تکنیکهای سه بعدی در عمق فیلم استفاده می کند و برخی از صحنه ها را هم از بالا نشان می دهد. این یکی از بهترین فیلمهای سه بعدی است که خواهید دید."

فیلم مردان سیاه پوش ۳ هم به اندازه دو فیلم اول مردان سیاه پوش موفقیت آمیز بوده است.

اولین فیلم مردان سیاهپوش در سال ۱۹۹۷ یعنی ۱۵ سال پیش و مردان سیاه پوش ۲ در سال ۲۰۰۲ یعنی ده سال پیش در سینماهای آمریکا به نمایش گذاشته شد.

شهرام تابع محمدی، منتقد فیلم و مدیر جشنواره فیلم دایاسپورا در تورنتوی کانادا عقیده دارد ساخت فیلمهای زنجیره ای این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

او به بی بی سی گفت: "تقریبا یک یا دو دهه است که فیلمهای زنجیره ای دوباره مد شده اند و موفقیت پیدا کرده اند. البته پیش از این هم بود. مثلا وقتی فیلم راکی ساخته شد قرار نبود ادامه پیدا کند. ولی وقتی دیدند که موفق شد، قسمت های بعدی آن را هم ساختند."

فیلمهای مردان سیاهپوش درباره یک گروه از ماموران مخفی دولتی است که تعدادی از موجودات زمینی را کنترل می کنند.

ویل اسمیت یا مامور مخفی "جی" از طریق یک "ماشین زمان" به کمک تامی لی جونز، یا مامور مخفی"کی" می رود. او به گذشته و به سال ۱۹۶۹ سفر می کند تا از کشتن همکارش جلوگیری کند. البته نقش جوانی آقای جونز را جاش برولین، بازی می کند.

آقای تابع محمدی گفت که تکنولوژی جدید نقش مهمی در تشویق بینندگان به دیدن فیلم های بعدی ایفا می کند: "تکنولوژی جدید هیجان را برای مردم فراهم می کند. مثلا کارهای تصویری و حقه های سینمایی که در فیلم ها به وسیله کامپیوتر بوجود می آید، برای بیننده جذاب است."

آقای سوننفلد می گوید که پس از ساخت اولین فیلم مردان سیاهپوش هیچگاه فکر نمی کرد که مردان سیاهپوش ۲ را بسازد.

آقای سوننفلد می گوید: "همیشه می دانستم که اگر سومین فیلم مردان سیاهپوش را هم بسازم، با استقبال مردم روبرو خواهد شد."

مطالب مرتبط