یکی از بازیگران زن فیلم 'بر باد رفته' درگذشت

ان رادرفورد، بازیگر نقش کرن (خواهر کوچک اسکارت اوهارا) در فیلم سینمایی 'بر باد رفته' حق نشر عکس NA

ان رادرفورد، بازیگر نقش کرن (خواهر کوچک اسکارلت اوهارا) در فیلم سینمایی 'بر باد رفته' در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

خانم رادرفورد که در سال ۱۹۱۷ در شهر ونکوور کانادا به دنیا آمده بود، سابقه طولانی فعالیت در عرصه سینما، رادیو و تلویزیون داشت.

انه جفریس، بازیگر زن آمریکایی و از دوستان نزدیک خانم رادرفورد، روز سه شنبه (۱۲ ژوئن - ۲۳ خرداد) ضمن تایید مرگ وی گفت که او از بیماری قلبی رنج می برده است.

خانم رادرفورد در مصاحبه ای که سال ۲۰۱۰ با لس آنجلس تایمز انجام داده بود، گفته بود که مدیر وقت موسسه فیلمسازی مترو گلدوین مایر (تهیه کننده فیلم بر باد رفته) در مواجهه ابتدایی، با ایفای نقش کرن توسط او مخالفت کرده بود.

اما بازی خانم رادرفورد در کنار ویوین لی، در نقش اسکارلت اوهارا و کلارک گیبل در نقش رت باتلر، بسیار موفق از آب در آمد و این فیلم خیلی زود تبدیل به یکی از آثار جاودانه سینمای جهان شد.

بشنوید:گزارش رادیویی

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

'بر باد رفته' در اواخر سال ۱۹۳۹ با بودجه ای حدود چهار میلیون دلار تهیه شد اما این فیلم در آن ایام در داخل آمریکا حدود ۲۰۰ میلیون دلار فروش کرد و در خارج از مرزهای این کشور هم ۳۹۰ میلیون دلار فروخت. ارقامی که اگر با نرخ تورم سالهای اخیر دوباره محاسبه شود به عددی فراتر از چهار میلیارد دلار خواهد رسید.

در مجموع بیش از ۲۰۲ میلیون نفر به تماشای 'فیلم برباد رفته' رفتند و سرنوشت اسکارلت اوهارا، هنرپیشه نقش اول زن، برای سالها در ذهن دختران جوان جهان نقش بسته بود.

خانم رادرفورد در سال ۱۹۷۶ از فعالیت های سینمایی کناره گرفت و خود را بازنشسته کرد.

پس از آن او به عنوان یکی از معدود بازماندگان برجسته فیلم بر باد رفته در مراسم متعددی که برای بزرگداشت این اثر سینمایی برگزار می شد، حضور یافت.

در یکی از همین مراسم او به خبرنگاران گفت: "فارغ از اینکه ما در زندگی شخصی مان چه کردیم و چه نکردیم، آیندگان در شرح حال زندگی ما خواهند خواند که آنها در فیلم 'بر باد رفته' ایفای نقش کردند و ما از این بابت سربلند خواهیم ماند."

مطالب مرتبط