کنسرت شهداد روحانی در کرمان لغو شد

شهداد روحانی حق نشر عکس isna
Image caption آقای روحانی فارغ التحصیل هنرستان موسیقی وین است

کنسرت موسیقی شهداد روحانی که قرار بود روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر در کرمان برگزار شود لغو شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علت لغو این کنسرت مخالف اداره ارشاد استان کرمان با آن بوده است.

شهرام ابو عامری، رئیس انجمن موسیقی اداره ارشاد کرمان که در اعتراض به لغو این کنسرت استعفا داده است، گفت: "دلیل لغو این کنسرت عدم هماهنگی بین سیستم‌های نظارتی بود که برگزاری این کنسرت از نظر تهران بلامانع و از نظر مسئولان کرمان نامناسب بود. این امر برای من خیلی ناراحت‌کننده است و دیگر از خدمت کردن در این سمت بریده‌ام. هیچ چیز بدتر از بی قانونی نیست."

آقای ابوعامری در ادامه گفت: "بنده ۲۰ روز پیش برای تهران، نامه‌ای نوشتم تا مجوز اجرای شهرداد روحانی را دریافت کنم و آن زمان در مورد لغو این کنسرت چیزی به من نگفتند، این در حالی است که سه روز قبل از اجرا درخواست لغو اجرا را از من داشته‌اند."

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخیرا به ادارات ارشاد استانها اختیاراتی داده است که به نظر می سد شامل شرایط برگزاری کنسرت های موسیقی هم می شود.

در هفته های گذشته کنسرت موسیقی احسان خواجه امیری در نور و سالار عقیلی هم در همدان کنسل شده بود.

از شهداد روحانی که فارغ التحصیل هنرستان موسیقی وین است پیش از این بارها برای رهبری بسیاری از ارکسترهای سمفونیک مانند مینه سوتا، سن دیگو، ایندیاناپولیس، نیوجرسی و زاگرب دعوت شده است.

آقای روحانی در سال ۱۹۹۸ توسط دولت تایلند برای ساخت قطعه موسیقی مراسم افتتاحیه و اختتاميه سیزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به این کشور دعوت شد.