عصر یخی، پرفروش‌ترین‎ فیلم آخر هفته گذشته آمریکا شد

چهارمین قسمت رشته فیلم های انیمیشن عصر یخی با عنوان حرکت قاره ها در نخستین آخر هفته اکران خود در آمریکا در صدر جدول پرفروشترین های هفته گذشته قرار گرفت.

"عصر یخی: حرکت قاره ها" بر اساس تخمین های اولیه حدود ۴۶ میلیون دلار در آخر هفته گذشته فروش داشته است.

ری رومانو و جان لگیزامو، دو بازیگری هستند که صدایشان بر روی شخصیت های اصلی این کارتون که داستان در ماقبل تاریخ می گذرد، قرار گرفته است.

فیلم "مرد عنکبوتی شفگت انگیز" در تعطیلات آخر هفته گذشته با ۳۵ میلیون دلار در جای دوم قرار گرفته است. این فیلم در طول دو هفته گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون دلار فروش داشته است.

این فیلم که در فروش جهانی خود ۳۲۰ میلیون دیگر به دست آورده است، در مجموع با فروشی بیش از ۵۲۰ میلیون دلار تاکنون، قطعا یکی از پرفروش ترین فیلم های امسال خواهد بود.

کمدی "تد" با بازی مارک والبرگ که معمولا در فیلم ها جدی و در نقش های نسبتا خشن بازی می کند، در این جدول در جای سوم قرار گرفته است.

انیمیشن دیگری که در فهرست پنج فیلم پرفروش هفته گذشته قرار گرفته است، "شجاع" نام دارد که محصول کمپانی پیکسار است.

پل درگارابدیان، تحلیلگر اقتصادی سینما گفته است که فروش این هفته فیلم در آمریکای شمالی، همانطور که انتظار می رفت، از فروش سال گذشته در همین هفته کمتر بوده است.

سال گذشته در همین زمان آخرین قسمت رشته فیلم های هری پاتر بیش از ۱۶۹ میلیون دلار فروخت.

با این حال به نظر می رسد با اکران تازه ترین قسمت از مجموعه فیلم های بتمن ساخته کریستوفر نولان با عنوان "شوالیه سیاه بر می خیزد"، جدول پرفروش ترین فیلم های در سینماهای آمریکا در این هفته بهبود یابد.