مراسم فرش قرمز فیلم بتمن در پاریس لغو شد

حق نشر عکس AP
Image caption 'شوالیه سیاه برمی خیزد' تازه ترین فیلم از مجموعه سه گانه بتمن ساخته کریستوفر نولان است

در پی تیراندازی مرگبار در سینمایی در ایالت کلرادو در آمریکا، مراسم فرش قرمز برای اکران فیلم تازه بتمن، "شوالیه سیاه برمی خیزد" در پاریس لغو شده است.

در حمله‌ بامداد روز جمعه، ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر)، مردی که ماسک به چهره و جلیقه ضدگلوله به تن داشت، بعد از پرتاب گاز اشک‌آور به سمت افراد حاضر در مراسم نمایش فیلم جدید بتمن در سینمای شهر آرورا آتش گشود و دست‌کم ۱۲ نفر را کشت و ۵۸ نفر را زخمی کرد.

استودیو فیلم برادران وارنر، تهیه کننده فیلم بتمن، در بیانیه ای نوشته است: "از این رخداد تکان دهنده، عمیقا ابراز تاسف می کنیم."

در بخشی از این بیانیه آمده است: "ما همدردی صمیمانه خود را با خانواده ها و عزیزان قربانیان در این زمان غمبار ابراز می داریم."

مقامات رسمی هرگونه ارتباط این حمله با اقدامات تروریستی را رد کرده‌اند، اما انگیزه فرد مهاجم نیز مشخص نشده است.

پلیس گفته‌ است که فرد مظنون، پیش از حمله موهایش را به رنگ قرمز درآورده بود و به نیروهای پلیس گفته که او "جوکر"، شخصیت منفی و دشمن معروف بتمن، است.

همزمان با لغو مراسم فرش قرمز در سینمای شانزه‌لیزه در پاریس، نشریه هالیوود ریپورتر گزارش داد که گفت و گو با کریستوفر نولان، کارگردان فیلم بتمن، و دیگر عوامل این فیلم نیز لغو شده است.

کریستوفر نولان در بیانیه‌ای به این حمله واکنش نشان داده و نوشته است: "سینما خانه من است و این فکر که کسی ممکن است در این مکان آرام و امیدبخش به چنین شیوه تحمل‌ناپذیری دست به خشونت بزند، برای من خردکننده است."

مراسم اکران "شوالیه سیاه برمی خیزد" قرار بود روز جمعه در پاریس برگزار شود.

در همین حال، بر اساس گزارش ها، استودیو برادران وارنر، پخش آگهی تبلیغاتی فیلم "جوخه گانگسترها" را که به زودی اکران خواهد شد، متوقف کرده است. داستان این فیلم حادثه ای در سال های دهه ۱۹۴۰ اتفاق می افتد و در آن شون پن و رایان گوسلینگ ایفای نقش می کنند.

آگهی این فیلم که در سینماها پیش از نمایش فیلم "شوالیه سیاه بر می خیزد" نمایش داده می شد، مرد تفنگ به دستی را نشان می دهد که به سینما می رود و به سوی تماشاچیان فیلم تیراندازی می کند.

مطالب مرتبط