مراسم فرش قرمز فیلم 'بتمن' در ژاپن و مکزیک لغو شد

حق نشر عکس Getty
Image caption پیش از این مراسم فرش قرمز اکران این فیلم در پاریس هم لغو شده بود.

به دنبال تیراندازی مرگبار در سینمایی در ایالت کلرادو در آمریکا، شرکت فیلمسازی برادران وارنر از لغو دو مراسم دیگر فرش قرمز برای آغاز نمایش فیلم "شوالیه سیاه برمی خیزد"، فیلم تازه بتمن، خبر داده است.

گفته شده بازیگران این فیلم بر اساس زمانبندی اعلام شده در مراسم فرش قرمز در ژاپن و مکزیک حضور پیدا نمی کنند.

پیش از این، مراسم فرش قرمز اکران این فیلم در پاریس هم لغو شده بود.

در جریان تیراندازی روز جمعه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیرماه) که در مراسم نمایش فیلم جدید بتمن در سینمای شهر آرورا اتفاق افتاد، ۱۲ نفر کشته و ۵۸ نفر زخمی شدند.

در این حمله، مردی که ماسک به چهره و جلیقه ضد گلوله به تن داشت، پس از پرتاب گاز اشک آور به سوی افراد حاضر در این مراسم به سوی آنها تیراندازی کرد.

کریستوفر نولان، کارگردان فیلم "شوالیه سیاه برمی‌خیزد" در بیانیه‌ای به این حمله واکنش نشان داد و نوشت: "سینما خانه من است و این فکر که کسی ممکن است در این مکان آرام و امیدبخش به چنین شیوه تحمل‌ناپذیری دست به خشونت بزند، برای من خردکننده است."

یکی از سخنگویان شرکت برادران وارنر، که تهیه کنندگی فیلم بتمن را برعهده دارد گفته است که این کمپانی به احترام قربانیان و خانواده های آنها، میزان فروش این فیلم را تا روز دوشنبه ۲۳ ژوئن اعلام نخواهد کرد.

اعلام میزان فروش فیلم از سوی کمپانی های فیلمسازی در آخر هر هفته نشان دهنده موفقیت فیلم های تولیدی هر کمپانی فیلمسازی در رقابت با فیلم های دیگر است.

آمار فروش این فیلم تاکنون به طور رسمی اعلام نشده، اما براساس آمار غیر رسمی این فیلم تنها در روز جمعه گذشته (۲۰ ژوئیه) ۷۵ میلیون دلار فروش داشته است.

پیش بینی شده بود که این فیلم در اولین تعطیلات آخر هفته بین ۱۷۰ تا ۱۹۸ میلیون دلار فروش داشته باشد که در این صورت پس از فیلم "آواتار" دومین و یا سومین فیلم پر فروش در تعطیلات آخر هفته خواهد بود.