موسیقی آهنگساز بتمن به احترام قربانیان کلرادو

بتمن حق نشر عکس AP
Image caption دوازده نفر در حمله به تماشاگران بتمن در ایالت کلرادو کشته شدند

هانس زیمر، آهنگساز فیلم "شوالیه تاریکی برمی‌خیزد" آهنگ جدیدی به نام آرورا ساخته است که ادای احترامی است به قربانیانی که در سینمایی در کلرادو هدف شلیک گلوله قرار گرفتند.

آقای زیمر در صفحه فیس بوک خود نوشته است: "آهنگ جدیدم با نام آرورا، به کسانی تعلق دارد که زندگی‌شان را در این شهر از دست دادند یا در این حادثه صدمه دیدند."

او اضافه کرده است: "من این آهنگ را به عنوان یک ادای احترام قلبی در لندن ضبط کردم."

شلیک به تماشاگران فیلم بتمن در ایالت کلرادوی آمریکا که توسط فردی به نام جیمز هولمز انجام گرفت، بزرگترین واقعه از نوع خود در تاریخ این کشور اعلام شد.

به گفته مقامات آمریکایی دست کم دوازده نفر در حمله به سینمایی که فیلم جدید بتمن "شوالیه سیاه برمی‌خیزد" را نمایش می‌داد، کشته شده‌ و 59 نفر نیز زخمی شدند.

عرضه این آهنگ هشت و نیم دقیقه‌ ای آغاز شده و از ۱۰ سنت تا دو هزار و پانصد دلار (معادل یک‌هزار و ۵۹۳ پوند) به فروش می‌رسد.

یک کاربر آیتیونز درباره این آهنگ نوشته است: "هانس زیمر قطعه‌ای را ساخته که احساس از دست‌دادن را به خوبی نشان می‌دهد."

این کاربر با ستایش از قدرت این آهنگ، معتقد است که این قطعه نشان دهنده "تمرد در برابر کسانی است که می‌خواهند به ما آسیب برسانند."

کریس لین، نیز درباره این اقدام آهنگساز فیلم بتمن نوشته است: "هانس زیمر با این اقدام نشان داد همانگونه که آهنگساز بزرگی است، انسان بزرگی نیز است."

هانس زیمر موسیقی متن فیلم‌های "شوالیه تاریکی" و "بتمن وارد می شود" را نوشته است.

او برای آهنگسازی فیلم‌های "رانندگی برای خانم دیزی"، "تلما و لوییز"، "عاشقانه واقعی"، "گلادیاتور" و "دزدان دریایی کارائیب" جایزه برده است.

فیلم "شوالیه تاریکی برمی‎خیزد" در هفته دوم اکران خود ۶۴.۱ میلیون دلار (معادل ۴۰.۸ میلیون پوند) فروش داشته و در صدر فروش جدول آمریکای شمالی قراردارد.

فروش این فیلم در آمریکا و کانادا در تعطیلات آخر هفته به نسبت اولین هفته اکران آن به میزان ۶۰ درصد کاهش داشته است.

در حالیکه این فیلم هنوز یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال است، فروش آن کمتر از پیش‌بینی‌ها بود و به نظر می‌رسد که تیراندازی در آرورا بر فروش آن تاثیر گذاشته است.

پل درگارابدین، مدیر هالیوود دات کام می‌گوید که این فیلم دو بدشانسی داشته است. به گفته آقای درگارابدین: "از سویی افتتاحیه المپیک و پوشش رسانه‌ای آن تا دیر وقت مردم را شب جمعه در خانه نگه داشت و از سوی دیگر تیراندازی در آرورا بر فروش فیلم تاثیرگذار بود."

بر اساس آنچه در سایت هالیوود دات کام منتشر شده، سال گذشته نیز در همین فصل از سال، فروش بلیط در آمریکا و کانادا ۲۵ درصد کاهش داشته است.

با این حال، آخرین فیلم بتمن از ۲۰ جولای تاکنون در خارج از آمریکا نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار (معادل ۱۵۹.۴ میلیون پوند) فروش داشته است.

فیلم عصر یخی ۴ با فروش ۱۳.۳ میلیون دلار (معادل ۸.۴ میلیون پوند) در رتبه دوم فروش در آمریکای شمالی قرار دارد.

مطالب مرتبط