مادر مایکل جکسون، بار دیگر سرپرست فرزندان او شد

فرزندان مایکل جکسون حق نشر عکس BBC World Service

دادگاهی در لس آنجلس سرپرستی سه فرزند مایکل جکسون را بار دیگر به مادر مایکل جکسون، کاترین جکسون سپرد.

هفته گذشته سرپرستی فرزندان مایکل جکسون، ستاره موسیقی پاپ، موقتا به یکی از دیگر خویشاوندانش واگذار شده بود. تیتو جکسون جونیور، پسر ۳۴ ساله برادر مایکل جکسون سرپرستی بچه ها؛ پرینس مایکل، ۱۵ ساله، پاریس ۱۴ ساله و بلانکت ۱۰ ساله را بعد از انتشار گزارش گم شدن مادر ۸۲ ساله مایکل جکسون بر عهده گرفت.

او ۱۰ روز بود که هیچ تماسی با نوه هایش نگرفته بود اما پس از آن در آریزونا پیدا شد. دادگاهی که در روز بیست و دوم اوت برگزار می شود در مورد مدت این سرپرستی تصمیم خواهد گرفت.

بر اساس رای تازه دادگاه، تی جی جکسون و مادربزرگ بچه ها، مشترکا سرپرست یچه ها خواهند بود و اداره امور روزانه آنها در خانه بر عهده اوست.

وکیل تی جی جکسون می گوید موکلش به این ترتیب فرصت کافی دارد که به بزرگ کردن بچه ها بپردازد بدون اینکه درگیر مسائل مالی و حساب و کتاب شود.

بر اساس رای دادگاه هر کدام از این دو سرپرست در غیاب دیگری می تواند وظایف دیگری را هم بر عهده بگیرد.

مادر مایکل جکسون در این باره گفت که به نوه اش، تی جی، خیلی نزدیک است و می تواند در بزرگ کردن بچه ها به او اعتماد کند و از او کمک بگیرد.

مایکل جکسون در وصیت نامه خود کفالت فرزندانش را به مادرش سپرده و مدیریت اموالش را در اختیار مجریان وصیت نامه قرار داده، اما اعضای خانواده جکسون در یک دعوای حقوقی پیچیده بر سر اجرای این وصیت نامه درگیر هستند.

خانم جکسون ضمنا این گزارش ها را تکذیب کرده که علت غیبت او این بوده که بعضی از اعضای خانواده او را ربوده بودند.

خانم جکسون گفته که در یک مرکز ارائه خدمات بهداشتی و زیبایی بوده و به توصیه دکترش در حال استراحت بوده است. مادر مایکل جکسون می گوید که هیچ ارتباطی با دنیای بیرون نداشته تا اینکه یک روز صبح به طور اتفاقی صدای گزارشگر تلویزیون را شنیده که از گم شدن او گزارش می داده است.

مایکل جکسون در سال ۲۰۰۹ در سن ۵۰ سالگی بر اثر استفاده بیش از حد از داروی بیهوشی پروپوفول درگذشت.

دادگاه، کنراد موری، پزشک شخصی مایکل جکسون را در این باره با عنوان اتهامی "قتل غیرعمد" مجرم شناخت. دکتر موری در ماه نوامبر روانه زندان شد تا محکومیت ۴ ساله اش را بگذراند.

مطالب مرتبط