تازه‌ترین فیلم بورن در صدر جدول پرفروش‌های آمریکا جای گرفت

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption جرمی رنر و ریچل وایز در نمایی از فیلم میراث بورن

میراث بورن، تازه ترین قسمت رشته فیلم های تریلر جاسوسی بورن، در تعطیلات آخر هفته گذشته در جدول فروش سینماهای آمریکا جایگزین تازه ترین قسمت فیلم بتمن شد و در صدر قرار گرفت.

جرمی رنر در نقش مامور ویژه آمریکایی در میراث بورن نقش اصلی را بازی می کند. این نخستین فیلم از این مجموعه است که مت دیمون، بازیگر نقش جیسون بورن در آن بازی نکرده است.

میراث بورن که چهارمین قسمت این مجموعه است در نخستین آخرین هفته نمایش خود بیش از ۴۰ میلیون دلار فروش داشته است.

با این حال این فیلم فروش کمتری در نخستین هفته نمایش خود نسبت به آخرین فیلمی از این مجموعه که دیمون در آن بازی کرده بود، داشته است. اولتیماتوم بورن آخرین قسمت تریلوژی بورن بود که در سال ۲۰۰۷ به نمایش در آمد.

Image caption رشته فیلم های بورن از موفق ترین فیلم های تریلر در سال های گذشته بوده است

در این جدول، کمدی سیاسی کارزار انتخاباتی با بازی ویل فرل و زک گالیفیاناکیس که در درباره رقابت انتخاباتی دو نامزد در انتخابات کنگره آمریکاست، با ۲۷.۴ میلیون دلار در روزهای جمعه تا یکشنبه، در رده دوم جای گرفت.

شوالیه سیاه بر می خیزد، تازه ترین فیلم بتمن در رده سوم قرار گرفت و کمدی هوپ اسپرینگز که داستان رابطه یک زوج میانسال (مریل استریپ و تامی لی جونز) است با فروش ۱۵.۶ میلیون دلاری در رده چهارم قرار گرفت.

تریلوژی بورن (هویت بورن، برتری بورن و اولتیماتوم بورن) هر سه از روی رمان های نوشته رابرت لادلام، نویسنده آمریکایی داستان های تریلر و حادثه ای ساخته شده است.

میراث بورن، نخستین رمان از این مجموعه است که پس از مرگ لادلام (در سال ۲۰۰۱) توسط نویسنده دیگری نوشته و منتشر شده است. اریک ون لاست‌بیدر، نویسنده این کتاب، شش رمان دیگر نیز با محوریت شخصیت بورن نوشته است که احتمال دارد با توجه به موفقیت رشته فیلم های بورن تاکنون از روی این رمان ها، فیلم های بیشتری تولید شود.

هویت بورن، نخستین فیلم این مجموعه در سال ۲۰۰۲ به نمایش در آمد و فروش جهانی آن بیش ۲۱۰ میلیون دلار بود.

ریچل وایز و اد نورتون از دیگر بازیگران اصلی میراث بورن هستند.

مطالب مرتبط