دفاع جورج مایکل از خواندن آهنگ تازه‌اش در اختتامیه المپیک

به روز شده:  17:26 گرينويچ - چهارشنبه 15 اوت 2012 - 25 مرداد 1391

جورج مایکل، خواننده انگلیسی، اعلام کرده است که از اینکه آهنگ تازه خود را در مراسم اختتامیه المپیک لندن ۲۰۱۲ اجرا کرده است متأسف نیست.

اجرای آهنگ تازه او با عنوان "نور سفید" (The white light) سبب شد عده ای او را متهم کنند که از مراسم شنبه شب برای تبلیغ کار تازه اش استفاده کرده است.

او در توییترش به هواداران خود نوشت: "امیدوارم از گزارش مطبوعات درباره تبلیغ 'ننگین' من آزرده نشده باشید."

اجرای او در مراسم اختتامیه لندن در استادیوم المپیک نخستین اجرای زنده اش پس از مبارزه او با بیماری ذات الریه بود.

جورج مایکل ۴۹ ساله در سال گذشته، پس از ابتلا به این بیماری، یک ماه در بیمارستانی در وین بستری شد.

در مراسم اختتامیه لندن علاوه بر جورج مایکل، گروه های گوناگونی از جمله د هو (The Who)، اسپایس گرلز (Spice Girls) و تیک دت (take that) تعدادی از آهنگ های مشهور خود را خواندند.

جورج مایکل در حالی که عینک آفتابی به چشم و لباس چرم سیاه به تن داشت، در برابر ۸۰ هزار تماشاچی در استودیوم المپیک، آهنگ پرفروش خود آزادی (Freedom) محصول سال ۱۹۹۰ را خواند.

او سپس آهنگ تازه اش "نور سفید" را اجرا کرد که درباره تجربه نزدیک شدنش به مرگ است.

برخی از تماشاگران اعتراض خود را نسبت به این اجرا در توییتر و برخی رسانه ها اعلام کردند.

استیو اندرسن، مدیر موسیقی کایلی مینوگ و وست لایف نوشت: "وقت تبلیغ تک آهنگ تازه نبود. من واقعا متعجبم که به او اجازه چنین کاری دادند."

اما جورج مایکل در توییترش نوشته است: "این تنها شانس من در تلویزیون برای تشکر از شما برای وفاداری و دعاهایتان بود، من از آن استفاده کردم و پشیمان هم نیستم."

بعد از مراسم اختتامیه، فروش آثار تعدادی از هنرمندانی که در این برنامه آهنگ های خود را اجرا کردند، بیشتر شده است؛ از جمله "بالارفتن از تپه"، کار کیت بوش و "یک روز شبیه این"، اثر "البو"، وارد فهرست ۱۰ آهنگ پرفروش آی تونز شده است.

"نور سفید" جورج مایکل روز یکشنبه در رتبه دوم این فهرست قرار گرفت.

برگزارکنندگان مراسم اختتامیه، این مراسم را "سمفونی موسیقی بریتانیایی" توصیف کردند. مراسم پایانی المپیک لندن را ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بریتانیا تماشا کردند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.