'کلاه قرمزی و بچه ننه' در دو روز صد میلیون تومان فروخت

به روز شده:  13:33 گرينويچ - شنبه 18 اوت 2012 - 28 مرداد 1391

نمایی از فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه

به گزارش منابع خبری از ایران، فیلم سینمایی "کلاه قرمزی و بچه ننه" ساخته ایرج طهماسب در دو روز اول اکران بیش از ۱۰۰ میلیون تومان فروش کرده است.

"کلاه قرمزی و بچه ننه" که قرار بود به همراه فیلم های دیگری مانند "ضد گلوله" و "بی خداحافظی" در اکران عید فطر از روز چهارشنبه ۲۶ مرداد به روی پرده سینماها برود بعد از یک روز تاخیر روز پنجشنبه ۲۷ مردادماه روانه پرده سینماها شد و در دو روز اول اکران ۱۰۲ میلیون تومان فروش کرد.

این در حالیست که این فیلم اکران برخی سینماها مانند سالن های حوزه هنری و پردیس های سینمایی شهرداری مانند سینما آزادی را در اختیار ندارد و تنها در ۱۲ سالن در تهران نمایش داده می شود.

قرار است اکران این فیلم از امروز در شهرستان ها هم به روی پرده برود.

بر اساس گزارش ها، "ضدگلوله" فیلم دیگری که به طور همزمان با این فیلم اکران شده است، در ۱۸ سینما در روز نخست، نزدیک به پنج میلیون فروش داشته و "بی‌خداحافظی"، فیلم دیگری که در گروه فیلم های اکران عید فطر قرار دارد، در ۱۹ سینما، ۹ میلیون تومان در روز اول فروخته است. فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه در مدت مشابه (روز اول اکران) در ۹ سینمایی که در اختیار داشت ۴۲ میلیون تومان فروش داشت.

بسیاری از دست اندرکاران سینمای ایران پیش بینی می کنند که این فیلم پرفروش ترین فیلم امسال بشود.

این میزان فروش فیلم جدید ایرج طهماسب در حالی توجه رسانه های سینمایی را به خود معطوف کرده که کارشناسان سینمایی بر اساس اخبار و گزارش های ماههای اخیر از سینمای ایران، وضعیت سینما را بحرانی و محتاج توجه ویژه می دانند و معتقدند که مردم به میزانی که باید به سینما توجه نشان نمی دهند.

سایر فیلم های پرفروش سال های اخیر در دو روز اول به چنین فروشی دست نیافته بودند. نارنجی پوش در دو روز اول اکرانش ۴۵ میلیون تومان فروش کرد. فیلم "خوابم میاد" ساخته رضا عطاران هم در دو روز اول حدود ۷۰ میلیون فروش کرد، البته فروش این فیلم که اکران آن همچنان ادامه دارد در تهران به مرز دو میلیارد تومان رسیده است. فیلم "شیش و بش" که از پرفروش های سال گذشته سینمای ایران بود هم در دو روز اول ۷۱ میلیون تومان فروخت.

حمید جبلی، ایرج طهماسب، خسرو احمدی، مهدی باطبی، عیسی یوسفی پور، بهادر مالکی، بنفشه صمدی و پوپک مظفری از بازیگران این فیلم هستند.

صداپیشگان عروسک های فیلم هم حمید جبلی، محمدرضا هدایتی، بنفشه صمدی، بهادر مالکی و محمد بحرانی هستند.

کلاه قرمزی و بچه ننه، قصه شیطنت های پسرعمه زاست که کلاه قرمزی و آقای مجری را به دردسر می‌اندازد. ماجرای تازه ای که در این فیلم اتفاق می افتد منجر به ورود یک میهمان ناخوانده‌ می شود.

دو فیلم بلند کلاه قرمزی و پسر خاله و کلاه قرمزی و سروناز از سری فیلم های سینمایی مربوط به این کاراکتر سینمایی محبوب ایرانی است. کلاه قرمزی و پسر خاله و اطرافیانشان که از عید نوروز امسال به تعدادشان اضافه شده، در مناسبت ها و اعیاد مختلف مانند نوروز و عید فطر در قالب برنامه های تلویزیونی در این رسانه ظاهر می شوند. این برنامه ها معمولا از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیون ایران هستند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.