مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی ارشاد به دلیل 'محدودیت‌ها' استعفا داد

به روز شده:  14:26 گرينويچ - دوشنبه 27 اوت 2012 - 06 شهریور 1391

بابک فرجی-محمد میرزمانی

مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت ارشاد ایران که سه ماه پیش به این سمت منصوب شده بود، از سمت خود استعفا داده است.

دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی سیاستگذاری‌های کلان حوزه موسیقی در ایران است. تصمیم گیری برای برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت های موسیقی در ایران از جمله وظایف این دفتر محسوب می شود.

بابک فرجی، مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره علت استعفای خود به خبرگزاری مهر گفت به دلیل "شرایط حاکم" و "محدودیت های" موجود در این دفتر" و "عدم در اختیار بودن امکانات لازم برای انجام فعالیت های مربوط به روابط عمومی" تصمیم گرفته است استعفا بدهد.

آقای فرجی درباره جزییات "شرایط" و "محدودیت" های مذکور توضیحی نداده است اما تاکید کرده که با هیچ "مسئولی" یا "مدیری" مشکلی نداشته اما احساس می کند که حضور در این جایگاه "هدر دادن وقت" است و کار روابط عمومی دفتر موسیقی ارشاد در حد "پاسخگویی به مراجعان، تنزل پیدا کرده است."

بابک فرجی، کار‌شناس رشته هنرهای نمایشی و سینما سه ماه پیش با حکم محمد میر زمانی، رییس دفتر موسیقی وزارت ارشاد به این سمت منصوب شده بود. او پیشتر مدیریت روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت.

در خرداد ماه سال گذشته محمد میر زمانی که آهنگسازی فیلم‌هایی چون شوکران، دیده‌بان، تو را دوست دارم، رقص شیطان، ماه عسل و... را در کارنامه خود دارد، به سمت مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد منصوب شد.

این دفتر از زمان تصدی آقای میرزمانی چندین بار، موضوع خبر رسانه های مختلف بوده است. به عنوان مثال آقای میرزمانی تنها اندکی بعد از انتصابش به رسانه ها گفت که با ارائه موسیقی زنده در سفره خانه های سنتی مخالف است.

بر اساس آمار موجود، ۶۸ سفره خانه سنتی در استان تهران فعالیت می کنند و از این میان ۲۸ مرکز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز اجرای برنامه های هنری و فرهنگی را دارند. مردم در سال های اخیر از اجرای موسیقی زنده در سفره خانه های سنتی، استقبال زیادی کرده اند تا جایی که می توان گفت سفره خانه ها و رستوران هایی که موسیقی زنده دارند، به یکی از جاذبه های شهر تبدیل شده اند.

همچنین در دی ماه سال ۹۰ در زمان تصدی آقای میر زمانی، ارسلان کامکار نوازنده شناخته شده ویولن در ایران، برای "رسمی شدن دائم" بر اساس قوانین وزارت ارشاد، در مرحله گزینش این وزارت خانه رد شد.

این موضوع واکنش ها و انتقادهای فراوانی را بر انگیخت. آقای میرزمانی در گفتگو با رسانه ها رد شدن آقای کامکار که حدود سی سال است در ارکستر سمفونیک ویولن می نوازد، را به معنی نادیده گرفتن قابلیت های هنری ارسلان کامکار ندانست اما در مورد علت این عدم پذیرش در گزینش هم توضیحی نداد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.