مدیر گروه کودک شبکه دو حذف 'جیگر' از مجموعه کلاه قرمزی را تکذیب کرد

به روز شده:  14:04 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391
جیگر

"جیگر" یکی از شخصیت های مجموعه تلویزیونی جدید کلاه قرمزی بود که در مدت کوتاهی از محبوبیت زیادی برخوردار شد

علی زارعان، مدیر گروه کودک شبکه دو تلویزیون ایران، حذف شخصیت "جیگر" (عروسک خر) را از مجموعه "کلاه قرمزی" نادرست خواند و گفت که هیچ یک از شخصیت‌های این مجموعه حذف نخواهند شد.

دو روز پیش، خبرگزاری میراث فرهنگی به نقل از روابط عمومی شبکه دو اعلام کرده بود که مدیران نظارتی تلویزیون این شخصیت عروسکی را به دلیل "بدآموزی های رفتاری" از جمع شخصیت های مجموعه کلاه قرمزی کنار گذاشته اند.

جیگر، که در مجموعه کلاه قرمزی نوروز ۹۱ به عروسک های این مجموعه اضافه شد، عروسکی است که وقتی "خر" یا "الاغ" خطاب می شود، عصبانی و پرخاشگر می شود و اصرار دارد که خر نیست، بلکه "جیگر" است.

در قسمت های جدید مجموعه کلاه قرمزی که اخیرا از تلویزیون ایران پخش شد، از این شخصیت عروسکی خبری نبوده و در بازپخش این مجموعه از شبکه های جام جم و نمایش، قسمت هایی که این عروسک در آنها حاضر بود، پخش نشده است.

اما امروز هشتم شهریور، علی زارعان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که هیچ یک از مسؤولان سازمان صداوسیما در مورد حذف شخصیت "جیگر" و یا هر شخصیتی از این برنامه صحبتی نکرده‌اند.

او گفت: "بسیاری از شخصیت‌ها مثل آقای همساده،‌ پسرخاله‌، آقای تعمیر کار و حتی خود شخصیت جیگر در بعضی از قسمت‌ها حضور نداشتند؛ این دلیل نمی‌شود بخواهند شایعه به راه بیاندازند که شخصیت‌های «کلاه قرمزی» حذف شده‌اند."

زارعان با تاکید بر اینکه هیچ یک از شخصیت‌های "کلاه قرمزی" حذف نشده و نخواهد شد گفت که تا این لحظه هیچ یک از شخصیت‌ها و حتی کلمه‌های این برنامه کم و یا حذف نشده است و همچنان شخصیت «جیگر» در برنامه حضور خواهد داشت.

پیش از این، حمید مدرسی تهیه‌کننده مجموعه "کلاه قرمزی" نیز در گفت‌و‌گو با سایت خبرآنلاین، در مورد حذف این شخصیت، اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اضافه کرده است که علی دارابی ـ معاون امور سیما ـ در مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز تلویزیون، به طور خاص از شخصیت "جیگر"، "حمایت" و تاکید کرده بود که این شخصیت بسیاری از واژگان را پاستوریزه کرده است.

کلاه قرمزی و پسر خاله و اطرافیانشان که از عید نوروز امسال به تعدادشان اضافه شده، در مناسبت ها و اعیاد مختلف مانند نوروز و عید فطر در قالب برنامه های تلویزیونی در این رسانه ظاهر می شوند. این برنامه ها معمولا از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیون ایران هستند.

فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" در حال اکران در سینماهای ایران است و پیش بینی می شود به پرفروش ترین فیلم امسال سینمای ایران تبدیل شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.