جورج مایکل برگزاری تور جهانی خود را از سر گرفت

به روز شده:  12:20 گرينويچ - چهارشنبه 05 سپتامبر 2012 - 15 شهریور 1391

جورج مایکل ۴۶ کنسرت از مجموع ۶۵ کنسرت تور جهانی خود را تا پیش از بیماری اش برگزار کرد

جورج مایکل، ستاره بریتانیایی موسیقی پاپ، تور جهانی کنسرت های موسیقی خود با عنوان "سیمفونیکا" را که به علت ابتلایش به ذات‌الریه متوقف شده بود، شب گدشته در وین از سر گرفت.

اجرای او در ماه نوامبر سال گذشته پس از ابتلایش به ذات الریه -که به حدی شدید بود که او را تا آستانه مرگ برد- لغو شد.

حدود ۳۰۰ نفر از تیم پزشکی بیمارستانی در وین که او در آن تحت درمان بود، با بلیت رایگانی که از سوی مایکل به عنوان هدیه به آنها داده شده بود، در این کنسرت حضور داشتند.

او گفت: "افتخاری بزرگی است که برای زنان و مردانی بخوانی که تو را نجات داده اند."

جورج مایکل خطاب به جمیعت گفت که "زنده بودن معرکه است" و سپس ترانه "حالم خوبه" از نینا سیمونز را بنا به درخواست یکی از پزشکان حاضر در کنسرت خواند.

جورج مایکل در مراسم اختتامیه المپیک لندن برای نخستین بار پس از بیماری اش بر روی صحنه حاضر شد

او هزار بلیت این کنسرت را به کارکنان بیمارستان عمومی وین اهدا کرد، اما بنا بر گزارش رسانه های اتریشی مسئولان بیمارستان برای کمک به تحقیق درباره بیماری های ریوی، با اجازه مایکل ۷۰۰ بلیت باقیمانده را فروختند.

مایکل در این کنسرت که توسط ارکستر ملی سمفونی چک همراهی می شد، تک آهنگ جدید خود با نام "نور سفید" را اجرا کرد که از تجربه لحظاتی که او را به مرگ نزدیک کرده بود، الهام گرفته شده است.

جورج مایکل ۴۶ کنسرت از مجموع ۶۵ کنسرت تور جهانی خود را تا پیش از بیماری اش برگزار کرد. او ساعاتی پیش از برگزاری کنسرت وین بیمار و به بیمارستان منتقل شد.

این خواننده ۴۹ ساله ماه گذشته در مراسم اختتامیه المپیک لندن برای نخستین بار پس از بیماری اش بر روی صحنه حاضر شد و تک آهنگ نور سفید را اجرا کرد که با واکنش منفی بسیاری رو به رو شد.

عده ای او را متهم کردند که از فرصتی که در اختیارش قرار گرفته بود، برای تبلیغ کار تازه‌اش استفاده کرد. هر چند او بابت اجرای کار تازه‌اش ابراز تاسف نکرد.

جورج مایکل قرار است امشب (چهارشنبه، ۵ سپتامبر) اجرای دیگری در وین داشته باشد و سپس در آخر این هفته برای کنسرتی که عواید آن صرف مبارزه با ایدز می شود، در پاریس بر روی صحنه برود. او در هفته های آینده در آمستردام و بریتانیا برنامه خواهد داشت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.