وزیر ارشاد: ایران در اسکار شرکت نمی‌کند

به روز شده:  22:23 گرينويچ - دوشنبه 24 سپتامبر 2012 - 03 مهر 1391

حسینی تولید فیلم توهین کننده به وسیله یک آمریکایی را علت شرکت نکردن در اسکار اعلام کرد

محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اعلام کرد کشورش در اعتراض به تولید فیلم توهین کننده به پیامبر اسلام در آمریکا، در مراسم اسکار شرکت نمی کند.

آقای حسینی که دوشنبه در افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس در کرمان صحبت می کرد، گفت وزارت ارشاد با حوزه هنری، تهیه کننده فیلم "یک حبه قند" برای عدم شرکت در مراسم اسکار به توافق رسیده است.

فیلم "یک حبه قند" به کارگردانی رضا میرکریمی قرار بود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش فیلم های خارجی اسکار شرکت کند.

محمد حسینی درباره علت شرکت نکردن ایران در اسکار گفت: "از آنجا که این مراسم (اسکار) در آمریکا برگزار می شود و این فیلم موهن هم یک توسط یک آمریکایی ساخته شده است، با توافق حوزه هنری به عنوان تهیه کننده این اثر سینمایی و جناب میرکریمی تصمیم گرفته شد با عدم حضور این فیلم در اسکار، دنیا را از اعتراض سینماگران مسلمان ایران آگاه کنیم."

آقای حسینی از کشورهای اسلامی دیگر هم خواست اسکار را تحریم کنند.

رضا کیانیان، سعید پورصمیمی، اصغر همت، نگار جواهریان، پریوش نظریه و شمسی فضل اللهی در فیلم "یک حبه قند" هنرنمایی کرده اند.

سال گذشته فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی به نمایندگی از ایران در اسکار شرکت کرد و جایزه بهترین فیلم خارجی را دریافت کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.