پرتره‌های مانه در لندن به نمایش در می‌آیند

به روز شده:  15:44 گرينويچ - جمعه 28 سپتامبر 2012 - 07 مهر 1391

پرتره ای که مانه در سال ۱۸۸۰ از آنتونی پروست، روزنامه نگار و سیاستمدار فرانسوی کشید

برای تصویر بزرگتر کلیک کنید

تعدادی از پرتره های ادوار مانه، نقاش فرانسوی در نمایشگاه بزرگی در سال آینده در رویال آکادمی لندن به نمایش گذاشته می شود.

مرور آثار این نقاش امپرسیونیست قرن نوزدهم فراگیرترین نمایشگاه در نوع خود است که در بریتانیا برگزار می شود و یکی مهمترین رخدادهای هنرهای تجسمی در سال ۲۰۱۳ در بریتانیا خواهد بود.

تاکنون بیش از ۵۰ تابلوی از مانه از سراسر دنیا که در مجموعه های عمومی یا خصوص نگهداری می شدند، برای این نمایشگاه جمع آوری شده است؛ از جمله تابلوهای مشهور خط آهن و دوشیزه کلو.

مری ان استیونز، متصدی این نمایشگاه وعده داده است که همچنین "سورپریزهای زیادی" در این نمایشگاه که از ژانویه ۲۰۱۳ آغاز به کار می کند، وجود خواهد داشت.

به گفته او برخلاف "عزم راسخ" این هنرمند برای خلق پرتره در سراسر طول زندگی هنری اش، تعدادی از پرتره های مانه در نمایشگاه لندن خواهند بود که "پیشتر در نمایشگاه یا کتابی" بررسی نشده اند.

در تمام زندگی حلقه گسترده ای از دوستان، ستایش کننده ها از جمله چهره های سرشناس هنر، ادبیات و موسیقی در کنار مانه حضور داشته اند. بسیاری از آن ها از جمله زن برادرش سوژه های پرتره های او بوده اند.

در این نمایشگاه رابطه پرتره های مانه و چشم اندازهای او از زندگی مدرن بررسی می شود.

این نمایشگاه که با همکاری موزه هنری تولدو در اوهایو برگزار می شود، ۲۶ ژانویه آغاز خواهد شد تا ۱۴ آوریل ادامه خواهد داشت.

زندگی حرفه ای مانه با مرگ زودرسش در ۵۱ سالگی کمتر از سه دهه طول کشید. او در سال ۱۸۸۳ در پاریس درگذشت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.