کریستوف والتز نقش میخائیل گورباچف را بازی می‌کند

به روز شده:  15:26 گرينويچ - سه شنبه 16 اکتبر 2012 - 25 مهر 1391
کریستوف والتز

کریستوف والتز جایزه بهترین بازیگر مکمل اسکار را گرفته است

کریستوف والتز، بازیگر اتریشی برنده جایزه اسکار، در جدیدترین فیلم مایک نیول در نقش میخائیل گورباچف، آخرین رهبر شوروی بازی می‌کند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، آقای والتز که به خاطر بازی در فیلم "حرامزاده های لعنتی" کوئنتین تارانتینو جایزه اسکار برده بود، در برابر مایکل داگلاس بازی می کند که ایفای نقش رونالد ریگان، رئیس جمهور سابق آمریکا را در فیلم به عهده خواهد داشت.

داستان فیلم"ریکیاویک"، درباره ملاقات ریگان و گورباچف در سال ۱۹۸۶ است که پایان جنگ سرد را رقم زد.

فیلمبرداری این فیلم از ماه مارس سال ۲۰۱۳ آغاز می شود.

مایک نیول گفت: "من بسیار خوش شانس هستم که در این فیلم مردانی را که درباره سومین جنگ بزرگ قرن بیستم تصمیم گیری کردند به تصویر می کشم. به گفته آقای نیول، گورباچف و ریگان دو تن از مهمترین سیاستمدران دوران خود بودند."

وی اضافه کرد: "بسیار هیجان زده هستم که دو بازیگر مطرح قرار است نقش دو مرد سرشناس را بازی کنند که از آغاز سومین جنگ بزرگ قرن بیستم جلوگیری کردند."

از فیلمهای دیگر آقای نیکول می توان به "هری پاتر و جام آتش" و "آرزوهای بزرگ" اشاره کرد که در جشنواره لندن امسال حضور دارد.

تهیه کنندگی این فیلم را ریدلی اسکات، کارگردان و تهیه کننده معروف آمریکایی بر عهده دارد.

آقای اسکات درباره این فیلم گفته است: "این فیلم نه تنها داستان جذاب و بازیگران باورنکردنی دارد، بلکه مسئله مهمی را دستمایه داستان خود قرار داده است و آن قرارداد عدم گسترش سلاح های هسته ای است که بر زندگی همه ما تاثیر گذاشت."

به گفته آقای اسکات این فیلم سعی می کند با نگاهی متفاوت، به زندگی ریگان و گورباچف بپردازد که در پایان جنگ سرد به عنوان یکی از حساس ترین لحظات تاریخ معاصر، نقش کاتالیزور را ایفا کردند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.