علی مطهری: سازنده فیلم 'لاله' از گذشته خود تبری بجوید

به روز شده:  18:25 گرينويچ - دوشنبه 29 اکتبر 2012 - 08 آبان 1391
علی مطهری

علی مطهری می گوید صرف بودجه میلیاردی در شرایط اقتصادی امروزی شایسته فیلم "لاله" نیست

علی مطهری، نماینده مجلس ایران می گوید با توجه به اینکه کارگردان فیلم لاله پیش از این در هالیوود سازنده فیلم های غیر اخلاقی بوده، باید از گذشته خود تبری بجوید.

آقای مطهری در گفت و گو با خبرگزاری مهر در روز دوشنبه هشتم آبان گفت: "این فیلم علاوه بر اشکال در سابقه کارگردان در حوزه محتوا هم دارای اشکال است."

این نماینده مجلس با اشاره به تفکرات فمنیستی در محتوای فیلم گفت: "قرار است در این فیلم جامعه ایران به شکل یک جامعه مردانه نشان داده شود که در آن حقوق زنان پایمال می شود. لاله نیز فردی است که با این ناهنجاری‌ها مبارزه می‌کند و در نهایت پیروز می‌شود. این با واقعیت جامعه ما سازگار نیست."

پیش از این هم روزنامه کیهان اسدالله نیک نژاد، کارگردان این فیلم را "پورنو سازی" معرفی کرده بود که "طی دو دهه اخیر در هالیوود به تهیه فیلم های مستهجن و سکسی مشغول بوده است".

پس از آن بود که جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در جوابیه ای معیار را "حال" افراد خواند و همکاری اسدالله نیک نژاد با چنین فیلم هایی را کاملا غیر مستقیم و تنها در بخش های فنی پس از تولید و در نتیجه "نه چندان مهم" خواند.

به گفته آقای مطهری صرف بودجه در حد هشت میلیارد تومان آن هم در شرایط اقتصادی امروزی شایسته این فیلم نیست.

نیک نژاد

اسدالله نیک نژاد در جریان ساخت آثاری از جمله سریال اروتیک "خاطرات کفش قرمز" همکاری داشته است

فیلم سینمایی لاله به گفته شفیع آقا محمدیان، رئیس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حول داستان زندگی "لاله صدیق" نخستین زن قهرمان ایرانی رالی است و با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومانی این مرکز ساخته می شود. البته اخباری نیز مبنی بر سرمایه گذاری احتمالی شرکت های آمریکایی یا اروپایی برای ساخت این فیلم منتشر شد.

این در حالی است که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تاکنون غالبا تولید و پخش فیلم های کوتاه، مستند و تجربی کم هزینه را بر عهده داشته و این از موارد معدودی است که مسئولیت تولید یک فیلم سینمایی پرهزینه را به عهده گرفته است.

هفته گذشته و تنها ده روز پس از انتشار خبر صدور پروانه ساخت فیلم 'لاله' ، خبرگزاری های ایران از استعفای دسته جمعی عوامل تولید این فیلم خبر دادند.

آنها دلیل استعفای خود را عدم هماهنگی‌ها، عدم ‌پیشرفت کار و همچنین نبود آینده‌ای ‌روشن برای تولید این فیلم اعلام کردند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.