نمایش 'قصه‌ها'ی رخشان بنی‌اعتماد لغو شد

به روز شده:  16:33 گرينويچ - پنج شنبه 01 نوامبر 2012 - 11 آبان 1391

قصه‌ها فیلم تازه رخشان بنی‌اعتماد

رخشان بنی‌اعتماد، کارگران سینمای ایران از لغو برنامه نمایش آخرین فیلمش با عنوان قصه‌ها خبر داده است.

خانم بنی اعتماد در یادداشتی که خبرگزاری کار ایران، ایلنا روز پنجشنبه ١١ آبان ماه (اول نوامبر) آن را منتشر کرد نوشته است: "در نمایشی محدود، قرار بوده آخرین فیلمم روز جمعه دوازدهم آبان در پردیس سینمایی قلهک دیده‌ شود، که نمایش این فیلم را لغو کردند."

او یادداشت خود را با بخشی از دیالوگ این فیلم آغاز کرده و نوشته: "هیچ فیلمی، هیچ وقت، تو هیچ کُمُدی نمونده، بالاخره یه روز، یه جایی دیده می‌شه، چه سازنده‌اش زنده باشد، چه مرده…"

همچنین جمال ساداتیان، تهیه کننده سینما و مدیر پردیس سینمایی قلهک با اشاره به اینکه قرار بوده این فیلم در دو سانس روز جمعه به نمایش گذاشته شود، به ایلنا گفت: "مجوز لازم را گرفته بوده و هماهنگی لازم نیز شده بود، اما به دلایلی به ما اعلام شد که فیلم فعلا به نمایش درنیاید."

تا زمان تهیه خبر مقامات رسمی درباره علت این تصمیم اظهار نظری نکرده‌اند.

فیلم قصه‌ها در سال ١٣٩٠ ساخته شده است و گلاب آدینه، فاطمه معتمدآریا، مهدی هاشمی، محمدرضا فروتن، نگار جواهریان، فرهاد اصلانی، عاطفه رضوی و صابر ابر از جمله بازیگران این فیلم هستند.

رخشان بنی اعتماد از کارگردانان مطرح سینمای ایران است و فیلم‌هایش جوایز متعددی را دریافت کرده‌اند. روسری آبی، زیر پوست شهر و خون بازی از جمله آثار مطرح خانم بنی‌اعتماد است.

او نگاهی اجتماعی و انتقادی به مسائل روز ایران دارد و سه سال پیش، مستند "ما نیمی از جمعیت ایران هستیم" را درباره مطالبات زنان در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری با همکاری مهناز محمدی ساخت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.