سجادپور: فیلم 'لاله' دیگر در اولویت سازمان سینمایی نیست

به روز شده:  18:36 گرينويچ - 04 نوامبر 2012 - 14 آبان 1391
سجادپور

سجادپور می‌گوید که فیلم لاله به جشنواره فجر امسال نمی‌رسد

معاون فعالیت های سینمایی سازمان سینمایی ایران می گوید که تولید فیلم لاله دیگر در اولویت کاری این سازمان قرار ندارد.

علیرضا سجادپور روز ۱۴ آبان (۴ نوامبر) در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: "در مورد فیلم لاله آن چه مشخص شده این است که این فیلم به جشنواره فیلم فجر امسال نخواهد رسید و ما ترجیح دادیم که آن را از اولویت‌هایمان خارج کنیم و فعلا بودجه و توجه‌مان را به فیلم‌های دیگر معطوف کنیم."

به گفته آقای سجادپور، "دوستان هنوز هم در حال تلاش برای تکمیل بودجه این فیلم از سوی سرمایه‌گذاران خارجی هستند."

از زمان اعلام پروژه سینمایی فیلم لاله، بحث و جدل های فراوانی در موافقت و مخالف با آن رخ داده است.

در آخرین واکنش ها علی مطهری، نماینده مجلس با بیان اینکه کارگردان فیلم لاله پیش از این سازنده فیلم های هالیوودی بوده، گفت که او برای ساخت این فیلم باید از گذشته خود تبری بجوید.

آقای مطهری همچنین با اشاره به تفکرات فمنیستی در محتوای فیلم گفت: "قرار است در این فیلم جامعه ایران به شکل یک جامعه مردانه نشان داده شود که در آن حقوق زنان پایمال می شود. لاله نیز فردی است که با این ناهنجاری‌ها مبارزه می‌کند و در نهایت پیروز می‌شود. این با واقعیت جامعه ما سازگار نیست."

پیش از این هم روزنامه کیهان، اسدالله نیک نژاد، کارگردان این فیلم را "پورنو سازی" معرفی کرده بود که "طی دو دهه اخیر در هالیوود به تهیه فیلم های مستهجن و سکسی مشغول بوده است."

پس از آن بود که جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در جوابیه ای معیار را "حال" افراد خواند و همکاری اسدالله نیک نژاد با چنین فیلم هایی را کاملا غیر مستقیم و تنها در بخش های فنی پس از تولید و در نتیجه "نه چندان مهم" خواند.

فیلم سینمایی لاله به گفته شفیع آقا محمدیان، رئیس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حول داستان زندگی "لاله صدیق" نخستین زن قهرمان ایرانی رالی است و با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومانی این مرکز ساخته می شود. البته اخباری نیز مبنی بر سرمایه گذاری احتمالی شرکت های آمریکایی یا اروپایی برای ساخت این فیلم منتشر شد.

خبرگزاری های ایران دو هفته پیش، از استعفای دسته جمعی عوامل تولید این فیلم به علت عدم هماهنگی‌ها، عدم ‌پیشرفت کار و همچنین نبود آینده‌ای ‌روشن برای تولید این فیلم خبر دادند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.