آلبوم عکس: کارتیه برسون، مخالف عکاسی رنگی

به روز شده:  13:54 گرينويچ - جمعه 09 نوامبر 2012 - 19 آبان 1391
  • ده قطعه عکس از هانری کارتیه برسون که تاکنون در بریتانیا به نمایش درنیامده بوده، بخشی از نمایشگاه تازه ای را در سامرست هاوس لندن تشکیل می دهند که به آثار این عکاس فرانسوی معروف به پدر عکاسی خبری، و تاثیرگذاری او بر نسل های بعدی عکاسان می پردازد.
  • این عکس ها که مربوط به دوران پس از آزادی کارتیه برسون از زندان در جنگ جهانی دوم است، جزو نخستین عکس هایی به شمار می رود که او با تصمیمی آگاهانه برای ثبت زندگی روزانه آمریکایی ها گرفت. او در طول سالهای فعالیت خود، مخالف عکاسی رنگی بود که در سال های دهه 1950 هنوز مراحل ابتدایی خود را می گذراند.
  • هفتاد و پنج قطعه عکس به نمایش درآمده در این نمایشگاه از عکاسان بین المللی نشان می دهد که عکاسان در اروپا و آمریکای شمالی چگونه از "لحظه تعیین کننده" ای که کارتیه برسون درباره اش سخن می گفت، الهام گرفتند. فرد هرتزوگ، عکاس آلمانی، روی طبقه کارگر و ارتباط آنها با شهر پیرامون خود تمرکز کرده بود.
  • کارهای کارتیه برسون روی نسل بعدی تاثیر داشت ولی در چشم های عکاسان جوان تر نظیر ارنست هاس، عکاس اتریشی، عکاسی سیاه و سفید دیگر از رونق افتاده بود. دنیا رنگی بود و آنها اکنون ابزارش را داشتند که تصویر و نگاه خود را واقعیت ببخشند.
  • جوئل مایروویتز ده سال پس از ثبت اولین عکس رنگی، در سال ۱۹۷۲ برای همیشه به عکاسی رنگی رو آورد، در حالی که هنوز عکاسان زیادی نسبت به ایده عکاسی رنگی مقاومت چشمگیری نشان می دادند. در سال ۲۰۰۱ ، مایروویتز تنها عکاسی بود که و بلافاصله پس از حادثه های تروریستی یازده سپتامبر، اجازه یافت بدون محدودیت در محل برج های دوقلو عکاسی کند.
  • ویلیام ای اوینگ، برگزار کننده این نمایشگاه، می گوید که این نمایشگاه نشان می دهد کارتیه برسون، با وجود دیدگاه بدبینانه اش نسبت به ارزش هنری عکاسی رنگی، تاثیر قدرتمندی روی عکاسانی گذاشت که این رسانه جدید را به کار گرفتند.
  • نمایشگاه "کارتیه برسون: مساله رنگ" که با همکاری بنیاد پوزیتیو ویو برگزار می شود، از هشتم نوامبر تا 27 ژانویه در سامرست هاوس لندن ادامه دارد

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.