واکنش دفتر موسیقی وزارت ارشاد ایران به لغو کنسرت قربانی

به روز شده:  15:25 گرينويچ - دوشنبه 12 نوامبر 2012 - 22 آبان 1391
علیرضا قربانی

کنسرت علیرضا قربانی قرار بود در مشهد برگزار شود

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد ایران با صدور بیانیه ای به خبر لغو کنسرت موسیقی علیرضا قربانی در مشهد واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در اطلاعیه روابط عمومی این دفتر که امروز دوشنبه ۲۲ آبان منتشر شد، آمده است: "طی تماس با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی مشخص شد که هیچگونه تقاضایی مبنی بر انجام این برنامه برای دریافت مجوز ارائه نشده بود."

در ادامه این اطلاعیه آمده است: "چنانچه شخصی از هر نهاد یا ارگانی با هنرمندان عزیز عرصه موسیقی کشور وارد مذاکره شود، بدون اینکه هماهنگی برای اخذ مجوز انجام داده باشد و سپس خودسرانه یا به دلیل عدم توانایی، قرار خود را لغو کند، نباید تحت عنوان لغو کنسرت قلمداد شود."

علی قمصری سرپرست گروه "آهنگ اشتیاق" روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا از لغو کنسرت این گروه به خوانندگی علیرضا قربانی ساعاتی قبل از اجرای آن خبر داده بود.

آقای قمصری گفته بود "نیم ساعت قبل از پرواز، خبری به ما رسید که با وجود طی شدن تمام مراحل قانونی و کسب مجوز، گروه ما و دانشجویان و مسئولان دانشگاه از برگزاری این کنسرت منع شده‌اند."

او با اشاره به شرایط دشوار برگزاری کنسرت موسیقی در شهر مشهد به کسانی اشاره کرد که قدرتشان را "خودسرانه و غیر قانونی" با "پاره کردن پوسترها و بی احترامی به عوامل فرهنگی دانشگاه" نشان داده اند.

طی چند ماه گذشته کنسرت محمدرضا لطفی در بابلسر، احسان خواجه امیری در نور، سالار عقیلی در همدان و شهداد روحانی در کرمان لغو شده است.

مراسم جشن خانه موسیقی هم که قرار بود هفدهم مهرماه در برج میلاد برگزار شود به دلیل عدم صدور مجوز لغو شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.