انتقال یکی از اعضای گروه موسیقی پوسی رایوت به انفرادی

به روز شده:  20:12 گرينويچ - جمعه 23 نوامبر 2012 - 03 آذر 1391

شرایط در هر دو زندانی که اعضای این گروه موسیقی در آن ها زندانی هستند، سخت گزارش شده است

یکی از اعضای زندانی گروه موسیقی پوسی رایوت به دلیل مشکلاتی که با سایر هم سلولی هایش داشته به سلول انفرادی فرستاده شده است.

وکیل ماریا آلخینا، عضو زندانی این گروه گفت، او بعد از اینکه از پیوستن به اعتصاب غذای جمعی سایر زندانی ها امتناع کرد به زندان انفرادی در تبعیدگاه برزنیکی در شرق مسکو فرستاده شد.

این خواننده در ماه اوت به دلیل اجرای ترانه هایی اعتراض آمیز علیه کاخ کرملین در کلیسای جامع مسکو، به دو سال زندان محکوم شد.

نادژدا تولوکونیکوا، عضو دیگر این گروه موسیقی هم در زندان به سر می برد.

رای دادگاه مبنی بر محکوم کردن این دو خواننده زن به دو سال زندان در زندان های جداگانه در شرق روسیه با انتقادهای گسترده ای مواجه شد.

ماریا آلخینا، ۲۴ ساله به زندانی در نزدیکی شهر پرم فرستاده شد در حالیکه تولوکونیکوا در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در موردیوا است.

از وکیل ماریا آلخینا نقل شده است که آلخینا به این دلیل به سلول انفرادی فرستاده شده است که هم سلولی هایش با او رفتاری تهاجمی داشته اند.

او گفته است که مقامات زندان، پیشنهاد جابه جایی وی را مطرح کرده و آلخینا هم از آن استقبال کرده است.

اجرای آهنگ اعتراضی پوسی رایوت در کلیسای جامع مسکو، کلیسای ارتدوکس روسیه را به شدت عصبانی کرد تا جایی که اعضای این گروه به توهین مقدسات متهم شدند.

این سه زن روز ۲۱ فوریه، آهنگ خود را در نزدیکی محراب کلیسای جامع اجرا کردند و در ترانه خود از مریم مقدس خواستند که "پوتین را بیرون بیاندازد."

این اجرای آنها که کوتاه ولی با واژه‌هایی تند و مستهجن همراه بود، خشم مقامات کلیسای ارتدوکس را به دنبال داشت.

آلیوخینا، تولوکونیکووا و ساموتسه‌ویچ اعضای گروه موسیقی پوسی رایوت به هنگام صدور حکم شان در دادگاه در ماه اوت گذشته در یک محفظه با دیوارهای شیشه‌ای در جلسه دادگاه حاضر شدند و در زمان اعلام حکم لبخند به لب داشتند.

صدور حکم دادگاه، انتقاد گروه‌های فعال در زمینه حقوق بشر و مقامات آمریکا و اتحادیه اروپا را به دنبال داشت.

آمریکا و اتحادیه اروپا گفتند که حکم صادرشده تناسبی با اقدام این افراد ندارد.

سازمان عفو بین‌الملل هم خواهان لغو این حکم شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.