دیگر در مشهد به هیچ کنسرتی مجوز داده نمی شود

به روز شده:  18:38 گرينويچ - سه شنبه 04 دسامبر 2012 - 14 آذر 1391
مشهد

ناصر نجاریان "دلیل این تصمیم را حرمت به حرم رضوی" اعلام کرد

رییس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی گفت که از این پس به هیچ کنسرتی در مشهد اجازه برگزاری داده نمی‌ شود.

ناصر نجاریان روز دوشنبه دوازدهم آذر در حضور خبرنگاران دلیل این تصمیم را "حرمت [گذاشتن] به حرم رضوی" اعلام کرد.

رئیس پلیس امنیت تهران در حالی از ممنوعیت برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد خبر داده که اجرای موسیقی در این شهر، همیشه با مشکلاتی روبه رو بوده است.

کمتر از یک ماه پیش علی قمصری سرپرست گروه "آهنگ اشتیاق"، از لغو کنسرت این گروه در مشهد به خوانندگی علیرضا قربانی، ساعاتی قبل از اجرای آن خبر داده بود.

آقای قمصری گفته بود: "نیم ساعت قبل از پرواز، خبری به ما رسید که با وجود طی شدن تمام مراحل قانونی و کسب مجوز، گروه ما و دانشجویان و مسئولان دانشگاه از برگزاری این کنسرت منع شده‌اند."

او با اشاره به شرایط دشوار برگزاری کنسرت موسیقی در شهر مشهد، به کسانی اشاره کرده بود که قدرتشان را "خودسرانه و غیر قانونی" با "پاره کردن پوسترها و بی احترامی به عوامل فرهنگی دانشگاه" نشان داده اند.

تابستان سال گذشته نیز سالار مرتضوی، سرپرست گروه موسیقی سنتی بامداد گفته بود که در مشهد به مدت چهار سال امکان برگزاری کنسرت موسیقی سنتی وجود نداشته و برای برگزاری یک کنسرت، به ماه ها و شاید سال ها رایزنی نیاز است.

او گفته بود: "چندین سال است مسئولان ما از فرهنگ صحبت می کنند و تهاجم فرهنگی مطرح است اما برای مقابله با آن چه می کنند؟ آیا تهاجم فرهنگی دفاع نمی خواهد و آیا موسیقی ملی جزئی از فرهنگ ما هست یا خیر."

به گفته آقای مرتضوی با اینکه مشهد یک شهر مذهبی است، اما اکنون پایگاه اول موسیقی زیرزمینی رپ در ایران محسوب می شود.


در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.